Eru Rektörü Haberleri

Eru Rektörü Haberleri

ERÜ Rektörü Çalış, tercih yapacak aday öğrencilere seslendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihlerinin başlaması dolayısıyla aday öğrencilere seslendi. Tercih yapacak olan tüm öğrencileri tebrik eden Rektör Çalış, 'Sizleri, öğrenci ve araştırma odaklı anlayışı ile Kayseri'nin gözbebeği Erciyes Üniversitesi Ailesine katılmaya bekliyoruz' dedi.

ERÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrenci evinde sahur yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ'lü öğrencilerin daveti üzerine öğrenci evinde sahur yaptı. Öğrenciler ile birlikte mutfağa giren Rektör Çalış, sahura menemen pişirdi.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrencilerle iftar yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, öğrenci yemekhanesinde öğrencilerle iftar yaptı.

ERÜ Rektörü Çalış: 'Üniversitemizin başarı çıtası her gün yükseliyor'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın katılımları ile gerçekleştirildi.

ERÜ Rektörü Çalış, Başkan Büyükkılıç'ı ziyaret edip, fuara davet etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ve heyetini makamında kabul etti. Rektör Prof. Dr. Çalış, Başkan Büyükkılıç'ı İKAF'22 İç Anadolu Kariyer Fuarı'na davet etti.

ERÜ Rektörü Çalış, gazetecilerle bir araya geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ)Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

Kaza yerine gelen ERÜ Rektörü gözyaşlarını tutamadı

Kayseri'nin Hacılar ilçesinde; kayak yapmak için Erciyes Dağı'na gelen Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık Bölümü öğrencilerini taşıyan midibüsün devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybederken 5'i ağır 21 kişi de yaralandı. Bilgi almak için kaza yerine gelen ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, gözyaşlarını tutamadı.

Vali Günaydın'dan ERÜ Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi'ne ziyaret

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, covid-19'a karşı geliştirilen yerli aşı TURKOVAC'ın çalışmalarının yürütüldüğü Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Merkez Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve çalışma ekibini tebrik etti.

ERÜ Rektörü Çalış, 'Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne' destek verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı.

Başkan Palancıoğlu ERÜ Rektörü Çalış'ı tebrik etti

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu Erciyes Üniversitesi'nin Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, Araştırma Üniversiteleri sıralamasında 8. sırada yer almasından dolayı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı tebrik etti.

ERÜ, YÖKAK'dan Tam Akreditasyon Belgesi Aldı

Erciyes Üniversitesi, (ERÜ)  Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan Kurumsal Akreditasyon Programında (KAP) 5 yıl süre ile 'Tam Akreditasyon' almaya hak kazandı. Akreditasyon belgesi düzenlenen törenle YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'a takdim edildi.

ERÜ Rektörü Çalış, Üniversite-Sanayi İşbirliği İçin Ziyaretlerine Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Rektör Çalış, Hasçelik Kablo Fabrikası ve Yataş Grup'a ziyaret gerçekleştirdi.

ERÜ Hak Sahipliğindeki Patentleri Lisanslanmaya Devam Ediyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) sahibi olduğu beş ayrı patentini aynı anda lisanslayarak ticarileştirdi. 2017 yılında ilk lisanslamasını yapan Erciyes Üniversitesi beş ayrı patentini ticarileştirerek önemli bir başarıya daha imza attı. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, imza töreninde yaptığı konuşmasında ERÜ'de ki son günlerde yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

YERLİ AŞIDA GÖNÜLLÜLER HAZIR, KLİNİK TESTLER BAŞLIYOR

Başkan Büyükkılıç, ERÜ Rektörü Prof. Dr. Çalış ile yerli aşı çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Özdarendeli ile bir araya geldi.

ERÜ, 'Study in Turkey' Online Üniversite Tercih Fuarına Katıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) uluslararası öğrencilerin Türkiye'deki üniversiteler ve yükseköğretim sistemi hakkında kapsamlı bilgilere ulaşmasını sağlamak amacıyla hazırlanan 'Study in Turkey' online üniversite tercih fuarına katıldı. Online fuar koordinasyon merkezini ziyaret eden ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, öğrencilerin online sorularına da yanıt verdi.

Öğrenciler, final sınavlarında ödev teslim etmek istiyor

Gazetemize ulaşan Erciyes Üniversitesi öğrencileri final sınavlarının ödevlendirme şeklinde yapılmasını talep ediyorlar. Sosyal medya hesaplarında ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'a çok sayıda mesaj atan öğrenciler, yaşayabilecekleri mağduriyetleri dile getirerek, isteklerini yazdı.

Gözler ERÜ'de olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında, Koronavirüs'e karşı aşı geliştirilmesi için çağrıda bulundukları üniversiteler olduğunu söylemişti. Koca'nın açıklamalarının devamında bu üniversiteler arasında Erciyes Üniversitesi'nin de yer aldığı ifade edildi. Böylece Koronavirüs'e karşı aşı geliştirilmesi noktasında kamuoyunun gözü kulağı ERÜ'den gelecek haberde olacak.

Erciyes Dermatoloji Zirvesi düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi ile Kayseri Deri ve Zührevi Hastalıkları Derneği tarafından düzenlenen 'Erciyes Dermatoloji Zirvesi' başladı. Zirvede konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 'Bu toplantılar vesilesi ile özellikle Dermatoloji alanında dünyadaki son gelişmelerin tartışılacağı ve bilgi ile tecrübelerin aktarılacağı, yeni araştırmaların ortaya çıkacağını ümit ediyorum' dedi.

6. Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi başladı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından her yıl düzenlenen Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi'nin 6.'sı Sabancı Kültür Sitesinde başladı. Kongrede yaptığı konuşmasında ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 'Gerçekleştirilen kongreden birçok çalışma ve projenin çıkacağını ümit ediyorum' dedi.

ERÜ'de Yapay Zeka Araştırma Merkezi açılacak

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Bilim İnsanı Yetiştirme Grubu (BİYEG) tarafından 'Bilimsel Araştırmada Hipotezden Yayına' konulu kurs düzenlendi. Etkinlikte konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, gerekli başvuruların yapıldığını ve en kısa sürede Yapay Zek Araştırma Merkezi'nin üniversitelerinde açılacağını söyledi.

ERÜ'de 2. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından Koç Üniversitesi'nın katılımı düzenlenen '2. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı' başladı. Çalıştayda konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış; 'Misyonumuzun bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmek için çalışıyoruz' dedi.

Çalış: 'Tüketen değil üreten toplum olmalıyız'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrenci Kulüpleri tarafından düzenlenen '4. Erciyes Mühendislik Zirvesi' başladı. Programda konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, mühendislik okuyan öğrencilere hitaben, 'Tüketen değil üreten bir toplum olmamız için nüfusumuzun yaklaşık yüzde 16'sını oluşturan siz değerli gençlerimiz kritik bir rol üstlenmektedir. Teknolojik gelişmeleri takip edebilmek için, nitelik mühendislerin yetişmesi ülkemiz için son derece önemlidir' diye konuştu.

İKİSİ DE REKTÖR İKİSİ DE PROTOKOLDE

Cumhuriyet Bayramı töreninde protokolde yer alan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile yine Kayseri Üniversitesi'nin çiçeği burnunda rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'nın oturuşları vatandaşların dikkatini çekti.

ERÜ'de darbeler konuşuldu

Erciyes Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi (ERUSAM) ve Türk Tarih Kurumu tarafından "Uluslararası Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Türkiye'de Darbeler" konulu sempozyum düzenlendi. Sempozyumda konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 'Sempozyumun geleceğimize ışık tutacağı kanaatindeyiz. Yani tarihte ki bu emperyal güçlerin oyunlarını, bu darbe girişimlerini, darbeleri öğrenerek, gelecekte bizim uyanık olmamız için vesile olacaktır' dedi.

"Üniversitelerimize çok iş düşüyor"

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Mezuniyet Töreni'nde konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, 'Ekonomisi en iyi 10 ülke arasına girmek istiyorsak üniversitelerimize çok iş düşüyor' dedi. 

Kılıç, ERÜ Rektörü Çalış'ı Ziyaret Etti

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.

Rekabet Kurumu Başkanı Torlak'tan ERÜ Rektörü Çalış'a Ziyaret

Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.

ERÜ Rektörü Çalış'tan 'Yeni Yıl' Mesajı

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yayımladığı yeni yıl mesajında huzur ve barış dolu bir yıl temennisinde bulundu.

ERÜ Rektörü Çalış'a Ziyaretler Sürüyor

Erciyes Teknopark tarafından düzenlenecek olan Milli İlaç ve Aşı Çalıştayı için Kayseri'ye gelen Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.