Eru Haberleri

Eru Haberleri

ERÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında 'Zirvede Kariyer' Protokolü yeniden imzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Erciyes Turizm A.Ş. arasında geçtiğimiz yıl imzalanan 'Zirvede Kariyer' protokolü bu yıl yeniden imzalandı. Yenilenen protokol çerçevesinde ERÜ'de dil eğitimi alan öğrencilerin kısmi zamanlı olarak Erciyes A.Ş. tarafından çalıştırılabilmelerine devam edilecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ERÜ'de konferans verdi

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından ‘Erciyes İlahiyat Zirvesi’ düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Büyükelçi Prof. Dr. İbrahim Kalın ise, zirveye katılanlara ‘Modernite, Gençlik ve Din’ konulu konferans verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Kayseri'de öğrencilerle buluştu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen 'Modernite, Gençlik ve Din' konulu Erciyes İlahiyat Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın gençlerle buluştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, ERÜ'de konferans verecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın'ın katılımı ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından 'Erciyes İlahiyat Zirvesi 2022' etkinliği düzenlenecek.

Erciyes Üniversitesi’nin acı günü

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görev yapan Öğretim Üyesi Dr. Bengütay Hayırsever hayatını kaybetti. 

Turkovac'ı geliştiren Prof. Dr. Özdarendeli: 'Pandeminin sonuna yaklaşıyoruz'

Korona virüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma

Sağlıkta şiddet masaya yatırıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bünyesinde yer alan Nizam ve Adalet Kulübü ve Sağlık İyilik Hareketi Topluluğu tarafından sağlık hukuku isimli panel düzenlenerek, sağlıkta şiddet ve mobbing konuları masaya yatırıldı. ERÜ Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu Danışman Öğretmeni Prof. Dr. Ekrem Ünal, 'Öğrencilerin mobbing ve sağlıkta şiddet konularını öğrenmesi, bilinçlenmesi çok önemli' dedi.

TÜSEB heyetinden ERÜ'ye ziyaret

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve beraberindeki bazı yönetim kurulu üyeleri Erciyes Üniversitesi'ni (ERÜ) ziyaret etti.

ERÜ’nün 2022 Yılı Etki Sıralama başarısı

Erciyes Üniversitesi, 2022 Yılı Etki Sıralama değerlendirmesinde bin 524 üniversite arasında 301 - 400 bandında kendine yer buldu. ERÜ ulusal sıralamada ise Özyeğin Üniversitesi ile birlikte 3. sırada yer aldı.

MÜSİAD'dan ERÜ'ye ödül

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Türkiye'nin Gücü Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla sahiplerini buldu. Ödül Töreni çerçevesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Akademinin Gücü Ödülü'ne layık görüldü.

ERÜ'de 'Ahi Evran Anma Yılı Uluslararası Jürili Resim Yarışması' ödülleri sahiplerine verildi

2021 Ahi Evran yılı etkinlikleri çerçevesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 'Ahi Evran Anma Yılı Uluslararası Jürili Resim Yarışması' ödülleri sahiplerini buldu.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrenci evinde sahur yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ'lü öğrencilerin daveti üzerine öğrenci evinde sahur yaptı. Öğrenciler ile birlikte mutfağa giren Rektör Çalış, sahura menemen pişirdi.

ERÜ'de 'Başhekimlik Devir Teslimi' yapıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde Başhekimlik Devir Teslim Töreni düzenlendi.

Başkan İmamoğlu 'Limana direk ulaşım olursa dünya pazarına daha da yaklaşacağız'

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Yunus İmamoğlu, Bizim acilen lojistik sıkıntımızı çözmemiz lazım. Bu sıkıntımızı çözmemiz için de bizim limanlara direk ulaşım sağlayan bir sistem geliştirmemiz lazım. Mersin ya da İskenderun Limanına hat kurulabilirse dünya pazarına çok daha yakınlaşacağız. Diğer şehirlere de faydası olacak. Orta Anadolu aslında limana yaklaşmış olacak dedi.

ERÜ şehit ailelerini iftarda buluşturdu

Erciyes üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi GastroErü Kulübü, tarafından düzenlenen etkinlikle şehit aileleri ve akademisyenlerin aileleri iftarda bir araya geldi. Turizm Fakültesi GastroErü Kulübü Başkanı Arş. Gör. Mustafa Ülker, '23 Nisan'da şehit çocuklarımızı ağırlamaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz' dedi.

ERÜ'de 21. Bahar Şenliği düzenlenecek

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 21. Bahar Şenliğinin tarihi belli oldu. 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan bahar şenliğinde birbirinden ünlü isimler sahne alarak öğrenciler ile buluşacak.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrencilerle iftar yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, öğrenci yemekhanesinde öğrencilerle iftar yaptı.

Bir Hafta Bir YAZAR: Sergül Vural

Bu haftaki yazarımız: Sergül Vural. Kendisini “Şiir âşığı, kelam âşığı ve edebiyat âşığıyım” diye  tanıtıyor. Çünkü yazarlık serüveninin nüvesini şiire olan ilgisi ile açıklıyor. 

Şampiyon Basketbol Erkek Takımı Sporcularından Rektör Çalış'a ziyaret

Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig müsabakalarına katılarak şampiyon olan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Basketbol Erkek Takımı sporcuları, Rektör Prof. Dr. Prof. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.

Turkovac, Sinovac'tan 2,5 kat daha etkili

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yerli korona virüs aşısı Turkovac'ın Çin'de üretilen Sinovac aşısına göre 2,5 kat daha etkili olduğunu söyledi.

ERÜ Rektörü Çalış: 'Üniversitemizin başarı çıtası her gün yükseliyor'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Down Sendromlular Futsal Dünya Şampiyonası: Türkiye Milli Takımı dünya üçüncüsü oldu

Türkiye Down Sendromlu Futsal Milli takımı, Peru'da düzenlenen şampiyonada Dünya üçüncüsü oldu.

Milletvekili Arık: 'YHT: Yalan hikayesi treni'

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, belgelerle Kayseri’nin Yüksek hızlı tren serüvenini anlattı. Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerinin her fırsatta Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin bittiğini ve ihale aşamasına geldiğini ifade eden Arık, “Ocak ayında basınla bir araya gelip kredinin onaylandığını, ihalenin yapılacağı müjdesini verdiler. Bakana sordum, dış finansman kredi onayı beklediklerini söylediler.

Hunat Camiinde kılınan Enderun usulü teravihe yoğun ilgi

 Pandemi sürecinde camilerde cemaatle kılınamayan teravih bu yıl tedbirli olarak kılınmaya devam ediyor.

Demiryaka Holding'den ERÜ Hastanelerine Cihaz Desteği

Demiryaka Holding tarafından Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde kullanılmak üzere Discovery IQ Gen Pet-Ct görüntüleme Sistemleri Cihazı bağışlandı.

Kayseri’de acil sağlık hizmetleri toplantısı

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen 2022 Yılı 1’inci Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Toplantısı, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde yapıldı.

ERÜ ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü arasında AR-GE işbirliği yapmak ve sektöre yönelik bilimsel etkinlikler düzenlemek amacıyla işbirliği protokol imzalandı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, ERÜ'de Öğrenciler ile Buluştu

Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Araştırma Üniversiteleri toplantısı dolayısıyla Kayseri'ye gelen Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, ERÜ'lü öğrenciler ile bir araya gelerek, öğrencilerin sorularını cevapladı.

YÖK Başkanı Özvar: 'Performansa göre araştırma üniversitelerine kaynak tahsis edilecek'

Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı'nda konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından her yıl yapılan performans değerlendirmesi sonuçlarına göre Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından araştırma üniversitelerine kaynak tahsis edilecektir dedi.

ERÜ Araştırma Üniversiteleri Toplantısı'na ev sahipliği yapacak

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 25 Mart 2022'de düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Araştırma Üniversiteleri Toplantısı'na ev sahipliği yapacak. Düzenlenecek toplantıya YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile araştırma üniversitelerinin Rektör ve Rektör yardımcıları da katılacak.