Erciyes Üniversitesi Haberleri

Erciyes Üniversitesi Haberleri

ERÜ ile Erciyes A.Ş. Arasında 'Zirvede Kariyer' Protokolü yeniden imzalandı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Erciyes Turizm A.Ş. arasında geçtiğimiz yıl imzalanan 'Zirvede Kariyer' protokolü bu yıl yeniden imzalandı. Yenilenen protokol çerçevesinde ERÜ'de dil eğitimi alan öğrencilerin kısmi zamanlı olarak Erciyes A.Ş. tarafından çalıştırılabilmelerine devam edilecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ERÜ'de konferans verdi

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından ‘Erciyes İlahiyat Zirvesi’ düzenlendi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Büyükelçi Prof. Dr. İbrahim Kalın ise, zirveye katılanlara ‘Modernite, Gençlik ve Din’ konulu konferans verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Kayseri'de öğrencilerle buluştu

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen 'Modernite, Gençlik ve Din' konulu Erciyes İlahiyat Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın gençlerle buluştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, ERÜ'de konferans verecek

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın'ın katılımı ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından 'Erciyes İlahiyat Zirvesi 2022' etkinliği düzenlenecek.

Erciyes Üniversitesi’nin acı günü

Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde görev yapan Öğretim Üyesi Dr. Bengütay Hayırsever hayatını kaybetti. 

Turkovac'ı geliştiren Prof. Dr. Özdarendeli: 'Pandeminin sonuna yaklaşıyoruz'

Korona virüs salgınına karşı Turkovac aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma

Sağlıkta şiddet masaya yatırıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) bünyesinde yer alan Nizam ve Adalet Kulübü ve Sağlık İyilik Hareketi Topluluğu tarafından sağlık hukuku isimli panel düzenlenerek, sağlıkta şiddet ve mobbing konuları masaya yatırıldı. ERÜ Sağlık ve İyilik Hareketi Topluluğu Danışman Öğretmeni Prof. Dr. Ekrem Ünal, 'Öğrencilerin mobbing ve sağlıkta şiddet konularını öğrenmesi, bilinçlenmesi çok önemli' dedi.

TÜSEB heyetinden ERÜ'ye ziyaret

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Erhan Akdoğan ve beraberindeki bazı yönetim kurulu üyeleri Erciyes Üniversitesi'ni (ERÜ) ziyaret etti.

Melikgazi'den 'Hikayeleriyle bir ömürlük şarkılar' etkinliği

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, edebiyat dünyasının usta ismi Hayati İnanç Yazar Hayati İnanç ile sohbet, muhabbet ve müzik dolu bir gece düzenleyeceklerini söyledi. Program 21 Mayıs Cumartesi günü saat 20.00'de Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Talas’ta trafik magandaları terör estirdi

Talas’ta trafik magandaları bir genci yol üstünde muştayla darp etti. Saldırıya uğrayan genç Erciyes Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. 

ERÜ’nün 2022 Yılı Etki Sıralama başarısı

Erciyes Üniversitesi, 2022 Yılı Etki Sıralama değerlendirmesinde bin 524 üniversite arasında 301 - 400 bandında kendine yer buldu. ERÜ ulusal sıralamada ise Özyeğin Üniversitesi ile birlikte 3. sırada yer aldı.

TURKOVAC'a bir ödül daha

'Birden Binlere' başlıklı Vakıf Haftası ve Ödül Töreninde 'Vakıf İnsan Ödülü'ne layık görülen Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, ödülünü Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan aldı.

Erciyes Üniversitesi'nin THE 2022 Yılı Etki Sıralamasındaki Başarısı

Dünyanın en saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) tarafından 2022 Yılı Etki Sıralaması sonuçları açıklandı.

MÜSİAD'dan ERÜ'ye ödül

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Türkiye'nin Gücü Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla sahiplerini buldu. Ödül Töreni çerçevesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, Akademinin Gücü Ödülü'ne layık görüldü.

İl Sağlık Müdürü Benli'den Horozoğlu'na Hayırlı Olsun Ziyareti

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Halit Baykan ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Serhat Koyuncu ile beraber Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerine Başhekim olarak atanan Doç. Dr. Fatih Horozoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

ERÜ'de 'Ahi Evran Anma Yılı Uluslararası Jürili Resim Yarışması' ödülleri sahiplerine verildi

2021 Ahi Evran yılı etkinlikleri çerçevesinde Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 'Ahi Evran Anma Yılı Uluslararası Jürili Resim Yarışması' ödülleri sahiplerini buldu.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrenci evinde sahur yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, ERÜ'lü öğrencilerin daveti üzerine öğrenci evinde sahur yaptı. Öğrenciler ile birlikte mutfağa giren Rektör Çalış, sahura menemen pişirdi.

Melikgazi'de bir hizmet daha hayata geçiyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri İl Müftülüğü ve hayırsever işbirliği ile Erciyes Üniversitesi'nde yapılan Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Cami'nin cuma günü ibadete açılacağını söyledi.

ERÜ'de 'Başhekimlik Devir Teslimi' yapıldı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nde Başhekimlik Devir Teslim Töreni düzenlendi.

Başkan Çolakbayrakdar, üniversite öğrencileriyle Vuslat Ormanına fidan dikti

Kocasinan Belediyesi, Erciyes Üniversitesi işbirliğiyle 3 bin fidanın yer alacağı Vuslat Ormanı'nda ağaçları toprakla buluşturdu. Üniversite öğrencileriyle birlikte fidanları diken Başkan Çolakbayrakdar, iklim değişikliği nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluklara karşı, daha yeşil bir şehir inşa edebilmek için yoğun gayret ettiklerini söyledi.

ERÜ şehit ailelerini iftarda buluşturdu

Erciyes üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi GastroErü Kulübü, tarafından düzenlenen etkinlikle şehit aileleri ve akademisyenlerin aileleri iftarda bir araya geldi. Turizm Fakültesi GastroErü Kulübü Başkanı Arş. Gör. Mustafa Ülker, '23 Nisan'da şehit çocuklarımızı ağırlamaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz' dedi.

Başkan Büyükkılıç, üniversite öğrencileriyle sahurda buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte sahurunu Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencileriyle yaparak, gençlere hem nasihatlerde bulundu hem de tecrübelerini paylaştı.

ERÜ'de 21. Bahar Şenliği düzenlenecek

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) 21. Bahar Şenliğinin tarihi belli oldu. 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan bahar şenliğinde birbirinden ünlü isimler sahne alarak öğrenciler ile buluşacak.

ERÜ Rektörü Çalış, öğrencilerle iftar yaptı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, öğrenci yemekhanesinde öğrencilerle iftar yaptı.

Başkan Büyükkılıç, ilahiyat öğrencileri ile kariyer günlerinde buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'Kariyer Günleri' çerçevesinde Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek, tecrübelerini paylaştı.

Şampiyon Basketbol Erkek Takımı Sporcularından Rektör Çalış'a ziyaret

Üniversitelerarası Basketbol 1. Lig müsabakalarına katılarak şampiyon olan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Basketbol Erkek Takımı sporcuları, Rektör Prof. Dr. Prof. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.

Turkovac, Sinovac'tan 2,5 kat daha etkili

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yerli korona virüs aşısı Turkovac'ın Çin'de üretilen Sinovac aşısına göre 2,5 kat daha etkili olduğunu söyledi.

Kemoterapiyi ortadan kaldıracak tedavi yöntemi Türkiye’de de uygulanacak

 Erciyes Üniversitesi KANKA Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi Türkiye’de yapılamayan kanser tedavileri için çalışma başlattı.

ERÜ Rektörü Çalış: 'Üniversitemizin başarı çıtası her gün yükseliyor'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Kurulu Toplantısı Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Talas personeline milli manevi değerler programı

Talas Belediyesi personeline yönelik milli ve manevi değerler programı başlatıldı. Belediyede görev yapan tüm çalışanların periyodik olarak katılımıyla gerçekleştirilecek ve 4 gün sürecek programda, Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi Ahmet Nedim Kilci tarafından 'Çanakkale Ruhu' üzerinden Millî Mücadele yaşanan fedakarlıklar ve kahramanlıklar anlatılıyor.