Enflasyon Haberleri

Enflasyon Haberleri

Kayseri'de Hak-İş'e bağlı sendikalarda 1 Mayıs coşkusu

Hak-İş'e bağlı sendika üyeleri tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Hak-İş Kayseri İl Başkanı Serhat Çelik, Emekçilerin enflasyona karşı korunmasını talep ediyoruz dedi.

YRP Talas Başkanı Şimşek: "Bizim derdimiz memleket meselesi"

Yeniden Refah Partisi (YRP) Talas İlçe Başkanı Mehmet Şimşek, vatandaşın alım gücünün arttırılması için asgari ücretin arttırılması yerine zamların geri alınması ve enflasyonun düşürülmesinin daha doğru olacağını söyledi. “Bizim derdimiz memleket meselesi” diyen Şimşek, Talas’la ilgili projelerini de kamuoyu ile paylaşacaklarını anlattı.

Milletvekili Ataş:'Ülkemiz tarihte görülmemiş bir ekonomik felakete hızla sürükleniyor'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "Meclis'e getirilen torba kanunlar da AKP'nin milletten ne kadar kopuk olduğunun göstergesidir" dedi. Meclis'te vatandaşların yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Ataş, "Bugün emeğiyle geçimini sağlamaya çalışan her vatandaş Cumhur İttifakı koalisyonun yarattığı enflasyon canavarıyla mücadele etmektedir" dedi.

Mart ayı yıllık tüketici enflasyonu yüzde 61,14’e çıktı

 TÜİK'e göre, martta yıllık tüketici enflasyonu yüzde 61,14'e yükselerek son 20 yılın rekorunu tazeledi. Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise yıllık enflasyonu yüzde 142,63 olarak açıkladı.

Gülsoy: 'Enflasyon tüm dünyanın sorunu'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, meclis toplantısında yaptığı konuşmada enflasyonun tüm dünyanın sorunu olduğunu söyledi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Arıkan: 'Enflasyon oranında geçen yıla göre yüzde 39'luk bir artış söz konusu'

Saadet Partisi Bölge Toplantısı; 7 ilin katılımı ile Kayseri'de yapıldı.

Nevşehir'de suya indirim

Nevşehir Belediyesi, enflasyonla mücadeleye katkı sağlamak amacıyla su tüketimindeki yüzde 7'lik KDV indirimine ilave olarak su ücretini yüzde 7 ucuzlattı. Karar Nevşehir Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi.

Gıda enflasyonu şubat ayında yüzde 66’yı aştı

Türk-İş’in şubat ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırması sonuçlandı. Ankara’da yapılan araştırmaya göre mutfak enflasyonu yıllık yüzde 66,38’e ulaştı.

Ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ocakta yıllık enflasyonun yüzde 48,69'a yükseldiğini açıkladı. 

Yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 29,75’ye yükseldi

Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi Ocak ayı anket döneminde yüzde 29,75 oldu.

Her derde deva enflasyona inat fiyatı artmıyor

Bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen kellenin enflasyona inat fiyatı 3 senedir artmıyor.

Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz'

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Kayseri'de katıldığı İş Dünyası Buluşması'nda yaptığı açıklamada, 'Yükselen enflasyonu kalıcı olarak düşüreceğiz' dedi.

YRP Başkanı Narin: “Memura verilen maaş artışı, enflasyon karşısında kayboldu”

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kayseri İl Başkanı Önder Narin, memur ve emekliye verilen zamların enflasyon karşısında hükmünü yitirdiğini iddia etti. Pahalılık nedeniyle vatandaşın alım gücünün iyice düştüğünü anlatan Narin, bir an önce seçim yapılması gerektiğini dile getirdi. 

Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyat endeksi Aralık ayında yıllık yüzde 36,08, aylık yüzde 13,58 arttı.

Merkez Bankası 2022 para ve kur politikasını açıkladı

Merkez Bankası yeni yıl öncesi yaptığı para ve kur politikasını açıkladı. Yeni yılda yine 12 para politikası kurulu toplantısı yapılacak. Orta vadeli enflasyon hedefi yüzde 5 olarak korunurken para politikasının enflasyonu bu hedefe kademeli olarak yaklaştıracak şekilde oluşturulacağı bildirildi.

MİLLETVEKİLİ ATAŞ: ENFLASYON SÜREKLİ YÜKSELİYOR, İŞSİZLİK ÇIĞ GİBİ ARTIYOR, ÜLKE EKONOMİSİ ÇÖKÜYOR, İKTİDAR İZLİYOR

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP'nin Türkiye'yi getirdiği noktada her gün ortalama 22 bin yeni icra dosyası açıldığını söyledi.

Memur ve emeklilerin maaş zammı belli oldu

Açıklanan enflasyon oranının ardından memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı belli oldu. Memur ve emekli maaşlarına yüzde 5.75 zam gelecek.

Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) 2020 mayıs döneminde yıllık yüzde 11,39, aylık yüzde 1,36; yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) de aynı dönemde yıllık yüzde 5,53, aylık yüzde 1,54 arttı.

ZAM ŞAMPİYONU SARIMSAK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre Sivas, Kayseri ve Yozgat illerini içerisini alan TR72 Bölgesinde 2020 Nisan ayında Tüketici Fiyatları Endeksinde bir önceki aya göre yüzde 0,12 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 2,94 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,34 artış ve 12 aylık ortalamalara göre ise yüzde 13,16 artış gerçekleşti.

Memurlar bordrolarını yaktı, zammı protesto etti

Türkiye Kamu-Sen üyeleri Cumhuriyet Meydanı'nda maaş bordrosu yakma eylemi düzenledi. Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Kamil Ünal, 'Yetkililer hedef enflasyonu bilinçli olarak düşük göstererek memurlarımızı düşük ücret artışına mahkûm ederken, milletimizi zorunlu harcamalarında dahi enflasyon canavarına teslim etmektedir' dedi. Basın açıklamasının ardından maaş bordroları ateşe verilerek yakıldı. Açıklamayı izleyen bazı vatandaşlar da, 'Biz asgari ücretle zor bir şekilde geçiniyoruz, memurlar nasıl geçinemeyip neye tepki gösteriyorlar anlayamıyorum' diyerek eleştiride bulundu.

'Faiz oranlarında ciddi bir iyileşme var'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2020 yılı öncesinde kamu bankalarının faiz oranlarını tek haneye indireceğini söyleyerek, 'Faiz oranlarında da enflasyondakine benzer bir şekilde ciddi bir iyileşme var' dedi.

Enflasyon Aylık Bazda Yükseldi

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 0,38 arttı. TÜFE'de on iki aylık ortalamalara göre yüzde 15,87 artış gerçekleşti.

Dursun Ataş'tan TÜİK tepkisi

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, 15 yılın rekorunu kıran eylül 2018 enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından görevinden alınan TÜİK Başkan Yardımcısı Enver Taşçı'yı hatırlatarak, 26 ay sonra enflasyonun bu kez tek haneye düşürülmesinin şüpheli olduğunu belirtti. Bu konuda hazırladıkları araştırma önergesini 21 Milletvekilinin imzasıyla Meclis Başkanlığına sunan Ataş, markette, pazarda fiyatlar sürekli artarken, her gün zam haberleri gelirken eylül ayı enflasyonu 26 ay sonra tek haneye düşürülmesinin ciddi şüpheleri beraberinde getirildiğini söyledi.

'Bayram ikramiyesi güncellensin'

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere verilen 1000 TL'lik bayram ikramiyesinin yüksek enflasyon karşısında eridiğini belirterek, emekli ikramiyesinin her yıl resmi verilerdeki enflasyon oranında artış yapılarak güncellenmesi gerektiği belirtti. Ataş, bu konuda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına ilgili kanunda değişiklik yapılmasına dair teklif sundu.

KTB Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kayseri Ticaret Borsası tutar bazında en çok işlem yaptırarak, il ekonomisine en çok katkı sağlayan ve enflasyonla mücadelede destek olan 10 üyeye ödül verildi.

Suya konutta zam yok, iş yerinde indirim var

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, daha önce enflasyon oranında her ay düzenlenen ve Kasım 2018'den bu yana artırılmayan su ücretlerine önümüzdeki dönemde de zam yapılmaması kararı aldıklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç, konutlarla arasında çok fark olan iş yerlerinin su ücretlerinde de yüzde 25 indirim yaptıklarını söyledi.

Pınarbaşı, Ürgüp ve Göreme Belediyelerinde Enflasyon Farkı Sevinci

Hak-İş Konfederasyonu Kayseri İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik yetkili oldukları üç belediyede enflasyon farkının işçilerin maaşlarına yansıtılacağını belirterek belediye başkanlarına teşekkür etti.

Kayseri'de 2019 Mayıs Ayına Kadar Suya Zam Yok

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik yönetiminde toplandı. Genel Kurulda iki ayrı önemli karar alınarak, aylık enflasyon oranında artan su fiyatlarına 2019 yılı Mayıs ayına kadar zam yapılmaması ve engellilerin su ücretlerinin de yüzde 50 indirimli olması kararlaştırıldı.

Altan Aydemir: 'Devletimizin Aldığı Kararların Her Zaman Arkasındayız'

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası, enflasyonla mücadeleye destek vermek amacıyla üye işyerlerinde yüzde 10 indirime gitti.

KTB ÜYELERE DESTEK İÇİN OFİS AÇTI

Kayseri Ticaret Borsası (KTB) üyelerine daha iyi hizmet vermek için Borsa binasında 'Üye Destek ve Çalışma Ofisi' açtı. Başkan Bağlamış ofis hakkında, 'Destek ofisimiz sayesinde üyelerimiz, kurumların verdiği hibe ve desteklemeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olurken, yapmaları gereken çalışmaları da öğrenecekler' dedi.