Elektrik Haberleri

Elektrik Haberleri

Çamlıbel Elektrik üreticilerin yanında

İlk etapta Tokat'ın Kemalpaşa ve Akyamaç Köyü'ndeki üreticilere yönelik olarak 'Tarımın Enerjisi Projesi'ni başlatan Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş, yılsonuna kadar 10 köyde 250 üreticiye ulaşmayı planlıyor.

ERÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Yeni Mezunlarını Verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezunlarını verdi. Program çerçevesinde Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Uçak Gövde ve Motor Bakım Bölümlerinden toplam 450 öğrenci mezun oldu.

ÇEDAŞ'tan ölüm tehlikesi uyarısı

ÇEDAŞ vatandaşları elektrik şebekelerine müdahale etmemeleri konusunda uyardı.

Elektrikli eşya hırsızları polisten kaçamadı

Kırşehir'de üç ayrı ikametten elektrikli eşya çalan 3 kişi, polis ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalandı.

Erenköy Mahallesi'nde alt yapı bitti, üst yapı çalışmaları devam ediyor

Erenköy Mahallesi'nde eski elektrik direklerini yerin altına alan Melikgazi Belediyesi, su ve kanalizasyon hatlarını yenileyerek, asfaltlama çalışmasına başlıyor.

Dr. İzzet Alagöz: 'Enerji kaynaklarındaki ve teknolojideki dışa bağımlılık kabul edebileceğimiz bir şey değil'

Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz, enerji kaynaklarındaki ve teknolojideki dışa bağımlılığı kabul etmediklerini söyleyerek, Yerli üretim ile jeneratörde bağımsızlığımızı kazandık dedi.

Beldenin su ihtiyacı güneş enerjisi sistemi ile karşılanıyor

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı 2 bin 200 nüfuslu Belekçehan beldesine kurulan güneş enerji sistemi ile günlük 50 kilovatsaat elektrik üretilirken beldenin su ihtiyacı da bu sistemle karşılanıyor.

Enerji çalışanları, 'temiz çevre' için buluştu

Çamlıbel Elektrik çalışanları, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla, çevre sorunlarına dikkat çekmek için çöp toplama etkinliğinde bir araya geldi. Sivas'ta Kardeşler Tepesi Mevkii'nde doğadaki atıkları toplayan Çamlıbel Elektrik alışanları temiz bir çevre için el ele verdi.

Öğrencilerin geliştirdiği bu dolap hem koruyor hem de enerji tasarrufu sağlıyor

Yozgat'ta ortaokul öğrencilerinin döner raf sistemi ile tasarladıkları aşı saklama dolabı, hem aşıların daha sağlıklı ortamda korunmasını hem de elektrik tasarrufu sağlıyor.

NEVÜ'de 'Biyogaz ile Elektrik Üretimi' konulu panel düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen MYO Etkinlik Günleri çerçevesinde Elektrik ve Enerji Bölümü'nün organize ettiği 'Biyogaz ile Elektrik Üretimi' konulu panel yapıldı.

Kayseri polisinden milyonluk denetim

Kayseri'de polis ekipleri tarafından yapılan metruk bina uygulamasında, terk edilmiş bir evin içerisinden çalıntı olduğu tespit edilen yaklaşık 1.5 milyon değerinde elektrik tesisatı ile asansör yedek parçası ele geçirildi.

Sigara bağımlılarına 'elektrikli çözüm'

Kayseri'de özel bir klinikte hizmet veren Pratisyen Hekim Dr. Selim Engez, biorezonans yöntemi ile sigarayı bırakmanın daha kolay olduğunu söyleyerek, 'Sigara bağımlıları eğer isterlerse 50 dakikada sigarayı bırakmak mümkün' dedi.

Elektrik akımına kapılan elektrik tesisatçısı hayatını kaybetti

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde elektrik akımına kapılan elektrik tesisatçısı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Elektrik çarpan kişi ağır yaralandı

 Kayseri’de K.D. isimli kişi elektrik çarpması sonucunda hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

OSB yönetiminin çalışmalarıyla GES'lerin önü açılıyor

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu'nun yapmış olduğu girişimler sonucu Türkiye Elektrik İletim Şirketi (TEİAŞ) tarafından bölgenin ihtiyaç duyduğu kapasite artırımının gerçekleştirilmesine karar verildi. Teknik çalışmaların tamamlanmasından sonra OSB içerisinde yapılacak olan kapasite artırımı, yeni Güneş Enerji Santrali (GES) yatırımı yapmak isteyen sanayicilerin taleplerine olumlu yanıt verilmesini mümkün kılacak.

Büyükşehir belediyesi bayramda da tam kadro sahada

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımdan mezarlıklara, su ve elektrik arızadan zabıta denetimlerine kadar Ramazan Bayramı'nda, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için tam kadro sahada çalışıyor.

Büyükkılıç: 'Atıktan 15 bin hanenin ihtiyacını karşılayacak elektrik ürettik'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi'nde yıl boyunca toplanan katı atıkları değerlendirerek 2021 yılında toplam 15 bin 476 hanenin bir yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak 39 milyon kilowat elektrik enerjisi üretimi gerçekleştirdiğini söyledi.

Bisiklet ve elektrikli bisiklet faresi polisten kaçamadı

Kayseri'de 79 bin 750 değerinde 12 tane bisiklet ve elektrikli bisiklet çalan şahıs, polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda yakalandı. Şahsın rahat tavırları ile hırsızlık yaptığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Rüzgar, elektrik direğini devirdi

Niğde'de sabah saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgar, bir aydınlatma direğinin devrilmesine neden oldu.

Doğalgaza peş peşe zamlar geldi

Doğalgazda bugün itibarıyla peş peşe zamlar geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, meskenler için doğalgaz birim fiyatında yüzde 35, elektrik üretimi için birim fiyatta yüzde 44,30, elektrik üretimi dışı birim fiyatında ise yüzde 50 fiyat artışına gidildiği açıklandı.

İftardan imsağa kadar kimse elektriksiz kalmayacak

Sivas, Tokat ve Yozgat'ta Ramazan ayına özel düzenleme yapan ÇEDAŞ, iftardan imsak saatine kadar planlı kesintileri iptal etti.

Başkan Şahin'den kademeli elektrik faturası açıklaması

 Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, 1 Ocak’tan itibaren kademeli elektrik tarifesinin uygulanmaya başlanması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şahin, “30 günlük 240 kilowatt elektrik kullanımı birinci kademe, 240 kilowattı geçerse ikinci kademeden fiyatlandırılacak” dedi.

NEVÜ öğrencilerinden teknik gezi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı ile Elektronik ve Otomasyon Bölümü Kontrol ve Otomasyon Programı öğrencilerine yönelik, Dumanoğlu Enerji Biyogaz Enerji Üretim Tesisi'ne teknik gezi düzenlendi.

İtfaiye Müdürü Bağdat: “Elektrik tesisatı ve elektronik cihazlara dikkat!”

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürü Muhammet Bağdat, yangınların genellikle eskiyen elektrik tesisatı ve ihmal kaynaklı çıktığını söyledi. Elektronik eşya kaynaklı yangınların da artmaya başladığını belirten Bağdat, vatandaşları, bu cihazları prizde takılı bırakmaları uyarısında bulundu. 

Elektrik faturalarındaki indirim yeterli bulunmadı

Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan karar gereği, esnafın kullandığı elektrik faturalarında yüzde 25 indirime gidildi. Ancak bu oran, esnaflar tarafından yeterli bulunmadı. İnternet kafe işletmecisi Metin Aker, her türlü gider maliyetlerinin arttığını ve elektrik faturalarından daha fazla indirim beklediklerini söyledi. 

Elektrik faturalarındaki indirim yeterli bulunmadı

 Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınan karar gereği, esnafın kullandığı elektrik faturalarında yüzde 25 indirime gidildi. Ancak bu oran, esnaflar tarafından yeterli bulunmadı. İnternet kafe işletmecisi Metin Aker, her türlü gider maliyetlerinin arttığını ve elektrik faturalarından daha fazla indirim beklediklerini söyledi. 

Cem evleri, elektrik faturalarındaki düzenlemeyi yeterli bulmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından yapılan kabine toplantısında, elektrik faturalarıyla  ilgili bazı indirim ve düzenlemelere gidildi. Buna göre ‘ticarethane’ statüsü üzerinden fatura kesilen vakıf ve derneklere ait elektrik faturalarının bundan sonra ‘konut tarifesi’ statüsünde fiyatlandırılması kararı alındı. Ancak bu durum Kayseri Hacı Bektaş-ı Veli Derneği yetkilileri tarafından yeterli bulunmadı.

CHP’li Özgür Özer: “KCETAŞ’ın kar oranları sübvanse edilmelidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ) Genel Müdürü Hidayet Atasoy ile yapılan toplantıya katıldı.

Kayseri’de bir firma, mağazasından alınan beyaz eşyaların 1 yıllık tüketimini karşılıyor

Son dönemlerde meydana gelen elektrik fatura artışlarından vatandaşları etkilenmemesi için bir firma mağazasından alınan bütün beyaz eşya ürünlerinin 1 yıllık elektrik faturasını ödeyecek.

Kayseri’de Vatan Partisi'nden ucuz elektrik talebi

Kayseri’de Vatan Partisi İl Başkanlığı elektrik dağıtımının kamulaştırılıp, zamların geri çekilmesi ve ucuz elektrik verilmesi ile alakalı basın açıklaması yaptı.