E Imza Haberleri

E Imza Haberleri

Meslek lisesi öğrencilerinden engellilere ücretsiz saç bakımı

Bünyan Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 10-16 Mayıs Türkiye Engelliler Haftası'nda Bünyan'daki engelli vatandaşlara hafta boyunca ücretsiz saç bakımı hizmeti vererek anlamlı bir projeye imza attı.

Kocasinan Belediyesi, bir haftada 3 tesisin daha temelini attı

Kocasinan Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde Yunusemre'ye kazandıracağı aile sağlık merkezinin temelini attı. Bir haftada okul, Kur'an Kursu ve ardından da sağlık merkezinin temellerini atan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, sosyal belediyeciliği ön plana çıkartan önemli projelere imza attıklarını ve bu doğrultuda mahallelerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri birer birer yerine getirdiklerini söyledi.

Akkışla Belediyesi'nde imzalar atıldı

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı'nın yetkili olduğu Akkışla Belediyesi Personel A.Ş.'de çalışan işçilerin toplu iş sözleşmeleri imza altına alındı.

Kayseri Şehir Hastanesi, Türkiye'de bir ilke imza attı

Kayseri Şehir Hastanesi'nde alanında ilk olan 'Çocuk Gelişimi Oyun Terapisi Birimi' açıldı. Haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu.

Melikgazi'den ilk orucunu tutan çocuklara özel iftar

Ramazan Ayı'nda farklı bir etkinliğe imza atan Melikgazi Belediyesi, Ramazan'ın bereketini ve manevi iklimini yaşatmak için 'İlk Orucum İlk İftarım' etkinliği başlatıyor.

Doktor Başkan'dan 'sağlık' yatırımları

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç yerel yönetim hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanında da önemli projeleri hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Hasta Yakını Misafirhaneleri, Kanser Hastalarının Tedavi Sonrası Bakım Merkezi, Eczacı Cem Seyhan 112 Acil İstasyonu ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi gibi sağlık alanında dikkat çeken projelere imza atıldı.

Dünyada bir ilk Kapadokya'da gerçekleştirildi

Nevşehir'de masa tenisi gönüllüleri, 6 Nisan Dünya Masa Tenisi Günü dolayısıyla Kapadokya'da dünyada ilk olacak bir etkinliğe imza atarak, sıcak hava balonunda ve yer altı şehrinde tenis oynadı.

Kocasinan'da sosyal belediyecilikte de gönüllere dokunan örnek projeler

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Kadın Kolları üyeleriyle bir araya gelerek, Kocasinan'a yaptığı hizmetleri ve yapacağı projeleri sunum eşliğinde anlattı. Kayserililere çok daha güzel bir Kocasinan sunmak için çalıştıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, sosyal belediyecilik alanında da en iyi uygulamaları hayata geçirdiklerini, vatandaşın ihtiyacına yönelik çalışmalar yaptıklarını ve gönüllere dokunan projelere imza attıklarını söyledi.

Büyükkılıç'tan 16 ilçeye 3 yılda 200 kez ziyaret

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan Dr. Memduh Büyükkılıç, geçen 3 yıllık süre içerisinde 16 ilçeye 200 kez dolu dolu ziyaret gerçekleştirdi, ilçelerde dokunmadık alan bırakmayıp, birbirinden önemli projelere imza attı.

Başkan Büyükkılıç ile 3 yılın özeti proje, hizmet ve başarı

29 yıl önce aktif siyasete başlayan, bu süreçte il başkanlığı, milletvekilliği, 4 dönem Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yapan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerde milletin iradesi ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 3 yıl içerisinde A'dan Z'ye 'insan' ve 'sağlık' odaklı projeler ve hizmetleriyle hem sosyal hem de gönül belediyeciliğine imza attı. Başkan Büyükkılıç ile 3 yılın özeti, proje, hizmet ve bu çalışmaların sonunda başarı oldu.

Sarız Belediyesi'nde imzalar atıldı

Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığının yetkili olduğu Sarız Belediyesi'nde çalışan kadrolu işçilerin toplu iş sözleşmeleri imza altına alındı.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Gençlik Ormanı Projesi ses getirecek'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kariyer planlama kapsamında Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Türkiye'de ses getirecek projelere imza atacaklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, başarılı öğrencileri gezilerle ödüllendireceklerini, bölgeye 8 adet Sinan Kütüphane kazandıracaklarını ve tüm liseli gençlerle birlikte 'Gençlik Orman'ı projesini hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

Başkan Çolakbayrakdar'dan gençlere ve çocuklara müjde üstüne müjde

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geleceğin Türkiye'sini inşa edecek olan gençlere ve çocuklara yönelik tesisler kazandıracaklarını, teknoloji tabanlı atölyelerin sayısını artıracaklarını, birçok etkinliğe ve projelere imza atacakları belirterek, müjde üstüne müjde verdi.

Kayseri için projelere imza atılıyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokoller ile Kayseri sporun şehri olmaya devam ediyor.

Şeffaf Oda'da yüzler gülüyor

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından Türkiye'de bir ilke imza atılarak Mevlana Mahallesi Meydanında başlatılan 'Şeffaf Oda'da Başkanla Baş Başa' uygulaması vatandaşların memnuniyetiyle karşılanıyor. Uygulamayla Başkan Yalçın ile görüşen vatandaşların yüzleri gülüyor.

Kocasinan'da 'Oyun Terapisi Eğitimi'ne büyük ilgi

Kocasinan Belediyesi Çocuk Kulübü'nde açılan ve randevu sistemiyle hizmet veren Oyun Terapisi Kursu'na, çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Kayseri'nin geleceği için çocukların, gençlerin sağlıklı ve donanımlı bir şekilde yetiştirilmesine katkı sağladıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, farklı proje ve uygulamalarla hayatın her alanında yer aldıklarını söyledi. 'Geleceğimizin teminatı her bir çocuğumuz, bizim için ayrı bir değer ve zenginliktir' diyen Başkan Çolakbayrakdar, ilçede yaşayan çocuklar için birbirinden önemli hizmetlere ve projelere imza attıklarını ve çocuklar için pozitif ayrımcılık yaptıklarını vurguladı.

Şeffaf Oda'da renkli görüntüler

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın tarafından Türkiye'de bir ilke imza atılarak Mevlana Mahallesi Meydanında başlatılan 'Şeffaf Oda'da Başkanla Baş Başa' uygulaması renkli görüntülere sahne oluyor.

Sevgililerin bağışlarıyla kurulan 'Sevgi Kütüphanesi' açıldı

Nevşehir'de birbirlerine hediye almak yerine hediye paralarını bir araya getirerek Türkiye'de bir ilke imza atmak isteyen sevgililerin yaptıkları bağışlarla kurulan 'Sevgi Kütüphanesi' düzenlenen törenle hizmete açıldı.

'Kayseri E-Ticaret Ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi' Proje sözleşmesi imzalandı

2021 yılı Üreten Şehirler Programı kapsamında Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) başvuru sahibi olduğu ve Kayseri Sanayi Odası'nın (KAYSO) proje ortağı olduğu Kayseri E-Ticaret ve E-İhracat Danışmanlık Ofisi Projesinin sözleşme imza töreni gerçekleştirildi.

Büyükşehir'in 'değer gençlik' projesinde gençler, hem eğleniyor hem de öğreniyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından başlatılan Değer Gençlik Projesi kapsamında, mutfak atölyesinde kek pişiren gençler, keyifli dakikalar geçirirken lezzetli bir etkinliğe imza attı.

Melikgazi'de e-imar ile her an ulaşılabilir hizmet

Melikgazi Belediyesi dijital dönüşümde bir yeniliğe imza atarak e-imar uygulamasına geçiyor. Bu kapsamda proje müelliflerine ve yapı denetim firmalara dijital imar programı hakkında bilgi aktarıldı.

Talas çalışanları kan verdi

Talas Belediyesi, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kan Merkezi tarafından 'Kan acil değil sürekli ihtiyaç' sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek oldu. Hizmet binası içerisinde gerçekleşen organizasyonda belediye çalışanları, kurulan kan alma ünitelerine gelerek kan bağışında bulundu. Kampanyaya katılarak kan veren belediye çalışanlarının desteği ile hem kendi sağlıkları açısından hem de acil durumlarda duyulacak kan ihtiyacını karşılamak için önemli bir etkinliğe imza atıldı.

Kocasinan Belediyesi'nden çocuklara özel iki yeni tesis daha

Kocasinan Belediyesi, 2017 yılında milli ve manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirilmesi amacıyla kurduğu Kocasinan Çocuk Kulübü'ne iki yeni tesis daha kazandırıyor. İlçede yaşayan çocuklar için birbirinden önemli hizmetlere ve projelere imza attıklarını ve çocuklar için pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan yatırımlarla çocukları geleceğin Türkiye'sine hazırladıklarını vurguladı.

Kayserisporlu genç futbolcu Hayrullah Erkip: “Hayalimi gerçekleştirdim”

Kayserispor'da profesyonel olarak 4.5 yıllık sözleşme imzalanan Hayrullah Erkip, "Çocukluğum, hayalim, Kayserispor ile 4.5 yıllık profesyonel sözleşme imzalamış bulunmaktayım" dedi.

Abdulkadir Parmak Kayserispor'da

Kayserispor, futbolcu Abdulkadir Parmak ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı.

Hayırsever şehrin hayırsever belediyesi: Kayseri Büyükşehir

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gönül belediyeciliğini esas alarak şehre daha çok vizyon katma yolunda büyük projelere imza atarken, 2021 yılında yine birçok projede hayırsever Kayserililer ile işbirliği yaptı.

Kimlik kartlarında ‘e-İmza’ dönemi başlıyor

Kimlik kartlarına e-İmza yükleme işlemlerine yarın (Pazartesi) 50 ilde başlanacak. Bu iller arasında Kayseri de var. Güvenliğin üst düzeyde tutulduğu e-İmza uygulamasıyla, evrak işlemlerinin azaltılması ve hizmet hızının artırılması hedefleniyor.

Büyükşehirde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulaşım A.Ş.'de bin 49 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesine imza attı. Başkan Büyükkılıç, bayram havasında geçen toplu iş sözleşmesi imza töreninde 'Biz büyük ve huzurlu bir aileyiz' vurgusu yaparken, çalışanların bayram ikramiyesini 500 TL daha artırdı. Topu iş sözleşmesine göre, ikramiye ve sosyal haklar ile birlikte en düşük ücret brüt 6 bin 604 TL oldu.

KAYMEK'in 0-8 yaş bebek ve çocuk ilk yardım kursu başladı

Büyükşehir Belediyesi Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) eğitim ve kursları ile ilklere imza atmaya devam ediyor. İlk yardım konusunda birçok kez eğitim ve kurslar veren KAYMEK'in ilk kez düzenlediği 0-8 Yaş Bebek ve Çocuk İlk Yardım Kursu başladı.

Spor A.Ş'nin minik kayakçılarından önemli dereceler

Kayseri Alp Disiplini Büyük Slalom İl Birinciliği, 3 Ocak 2022 tarihinde Erciye Kayak merkezi Hacılar Kapı'da yapıldı. Yarışmalar sonucunda Spor A.Ş. Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları önemli derecelere imza attı.