Çölyak Haberleri

Çölyak Haberleri

Çölyak hastaları Melikgazi'nin farkındalık yemeğinde bir araya geldi

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Dünya Çölyak Günü'nde Melikgazi Belediyesi olarak çölyak hastaları ve aileleri ile onlara özel hazırlanan yemeklerden oluşan çölyak farkındalık yemeğinde bir araya geldiklerini söyledi.

Tomarza'da Çölyak için farkındalık yürüyüşü düzenlendi

Kayseri'nin Tomarza İlçesinde '9 Mayıs Dünya Çölyak Günü' dolayısıyla farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Melikgazi’de 210 çölyak hastasına glütensiz gıda paketi

Melikgazi Belediyesi tarafından 210 çölyak hastasına içinde glütensiz gıdaların olduğu paket dağıtıldı.  

Başkan Çolakbayrakdar'dan glütensiz hayata destek

Kocasinan Belediyesi, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü öncesi gıda alerjisi olarak bilinen çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşlara glütensiz ürün paketini dağıttı.

Çölyak hastalarına glütensiz mutfak eğitimi devam ediyor

Melikgazi Belediyesi tarafından çölyak alerjisi bulunan hastalara ve yakınlarına özel düzenlenen glütensiz mutfak kursu büyük ilgi görüyor.

Uzman Dr. Feyzullah Öztürk: 'Artan endüstriyel besinler çölyak sayısını arttırıyor'

Sindirim sistemi hastalığı olarak bilinen çölyak, son zamanlarda daha sık görülmeye başlandı. Sebebinin ise artan endüstriyel beslenme şekli olduğu belirtildi. Kayseri Tekden Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Feyzullah Öztürk, hastalığın tedavi süreci ve belirtileri hakkında bilgiler verdi.

Melikgazi Belediyesi'nin Çölyak hastalarına desteği dürüyor

Melikgazi Belediyesi sadece glütensiz gıda tüketmek zorunda olan çölyak hastalarına 175 adet gıda destek paketi dağıttı.

Kocasinan Belediyesi çölyaklılara 4 yılda 3 bin 723 paket dağıttı

Kocasinan Belediyesi, 2017 yılında başlattığı uygulamayla ilçe genelinde ikamet eden 190 çölyaklı aileye bu güne kadar 3 bin 723 çölyak paketi dağıttı. Çölyaklılara yönelik yapılan ilk projelerle Türkiye'de diğer belediyelere örnek olduklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çölyaklı ailelerin her zaman yanlarında olduklarını ve bu desteği yeni projelerle sürdüreceklerini vurguladı.

Okullarda çölyak hastalığına dikkat çekilecek

Sivas'ta çölyak hastası olan öğrenciler için çalışma başlatıldı.

'Hizmetlerimizle Türkiye'ye örnek oluyoruz'

Kocasinan Belediyesi, gıda alerjisi olarak bilinen ve ilçe genelinde ikamet eden 183 çölyaklı aileye düzenli olarak glütensiz ürün paketi dağıtıyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 2017 yılında başlatılan uygulamayı TBMM'de oluşturulan Araştırma Komisyonu'nun incelemesi ve ardından Türkiye'deki diğer belediyelere örnek olması ne denli isabetli hizmetin yapıldığının göstergesi olduğunu söyledi.

Melikgazi Belediyesi'nde Çölyakla Yaşam Semineri

Melikgazi Belediyesi çölyak hastalarına özel 'Çölyakla Yaşam' konulu sağlık semineri düzenledi.

Çölyak hassasiyeti olanlara özel ürünler

Kocasinan Belediyesi, çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşlara düzenli olarak glütensiz ürün paketi dağıtıyor. Çölyak'ın hassas beslenme gerektiren bir yaşam biçimi olduğunu dile getiren Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Çölyaklı ailelerimizin her zaman yanında olmaya özen gösteriyoruz' diye konuştu.

Çölyak hastalarına glutensiz mutfak eğitimi

Melikgazi Belediyesi MELMEK kurslarında tarafından çölyak alerjisi bulunan hastalara ve yakınlarına, glutensiz malzemelerle ekmekten pastaya kadar yiyecekleri yapabilmeleri için eğitim veriliyor.

Kocasinan Belediyesi'nden çölyak hastalarına destek

Kocasinan Belediyesi, 2017 yılında başlattığı uygulamayla ilçe genelinde ikamet eden 174 çölyaklı aileye bu güne kadar bin 955 çölyak paketi dağıttı. Ailelerde bulunan çölyaklı birey sayısı ve gelir durumuna göre düzenli olarak dağıtım yaptıklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çölyaklı ailelerin her zaman yanlarında olduklarını ve bu desteği sürdüreceklerini söyledi.

Ali Dağı'nda ağaç seferberliği

Talas Belediyesi tarafından 'Glutensiz beslen, spor yap, sağlıklı kal' sloganıyla düzenlenen Çölyak farkındalığı ve doğa yürüyüşü etkinliğinde Ali Dağı zirvesine ve 360 Derece Yürüyüş Parkuruna ağaç dikildi.

Çölyaklılara özel glütensiz gıda paketi

Kocasinan Belediyesi, ilçe genelinde ikamet eden 47'si çocuk olmak üzere toplam 187 çölyaklıya glütensiz gıdadan oluşan ürün paketlerini düzenli olarak dağıtmaya devam ediyor. Bu çerçevede Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın eşi Fatma Çolakbayrakdar da çölyaklı aileleri ziyaret edip, glütensiz ürün paketlerini verdi.

Glütensiz Yaşama Büyük Destek

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çölyaklı ailelerin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, glütensiz ürün paketlerini ihtiyaca göre artırdıklarını ve onların rahatlıkla yiyebileceği tariflerden oluşan kitap hazırladıklarının müjdesini verdi.

KAYMEK'ten Özel Kurs

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK, çölyak hastaları için yemek kursu açtı. Kursa, çölyak hastaları, hasta yakınları ve diyestisyenlik eğitimi alan üniversite öğrencileri katılıyor.

Büyükkılıç: 'Çölyak hastalarına aşçılık eğitimi'

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, "Glutensiz Yaşam Aileleri" için uygulanan eğitim projesi kapsamında Melikgazi Belediyesince aşçılık eğitimi verileceğini söyledi.

Büyükkılıç: 'Çölyak hastalarının destekçisiyiz'

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir sindirim problemi olarak ortaya çıkan ve glutensiz gıdalarla beslenmeleri gereken çölyak hastalarına her daim destek verdiklerini söyledi.

Kocasinan'ın sinema günlerine bu kez çölyaklı aileler misafir oldu

Kocasinan Belediyesi, Sinema Günleri etkinliği kapsamında çölyaklı ailelere sinema keyfi yaşattı. Etkinliğe eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte katılan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çölyaklı ailelerin her zaman yanında olduklarını vurguladı. 

Çölyak hastalığına farkındalık etkinliği yapıldı

Melikgazi Belediyesi, Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası ve Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği tarafından çölyak hastalığına farkındalık için etkinlik düzenlendi. 

Melikgazi Belediyesi çölyaklı hastaların destekçisi

Melikgazi Belediyesi tarafından Kayseri Çölyakla Yaşam Derneğine tahsis edilen dernek binasının açılışı yapıldı.

PALANCIOĞLU'DAN ÇÖLYAKLILARA DESTEK

Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, tıp dilinde 'vücudun gluten isimli proteine karşı ömür boyu süren alerji' olarak tanımlanan çölyak hastalarıyla bir araya gelerek, kendilerine piyasada kolay bulunamayan glutensiz gıdalardan oluşan paket hediye etti.

'Çölyak hastalık değil yaşam biçimidir'

Çölyak hastaları için üretim yapacak firmalara Ar-Ge çalışmalarında yüzde 18'lik KDV'nin yüzde 1'lere indirilmesi konusunda çalışması yaptıklarını belirterek, "Sağlık raporları her yıl tekrarlanıyordu, 3 yıla çıkarılması sağlandı" dedi.

Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu raporunu sundu

TBMM Çölyak hastalığının araştırılması ve bu hastalığa maruz kalanlara yönelik sağlanabilecek yardımların belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, hazırladığı raporu TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a sundu.

'Glutensiz Ev' çölyak hastalarına umut oldu

Kayseri'de çölyak hastaları için açılan ilk mini market 'Glutensiz Ev' glutensiz gıdaları çölyak hastaları ile buluşturuyor.

'Glutensiz Ev' çölyak hastalarına umut oldu

Kayseri'de çölyak hastaları için açılan ilk mini market  'Glutensiz Ev' glutensiz gıdaları çölyak hastaları ile buluşturuyor.  

Çölyak Araştırma Komisyonu Kayseri'de

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in başkanlığını yaptığı Çölyak Araştırma Komisyonu, çalışmalarının finalini Kayseri'de yaptı. Çölyak hastaları ve komisyon hakkında bilgi veren Tamer, 'Türkiye'de kayıtlı 70 bin Çölyak hastası var. Kayseri'de ise bu rakam 3 binin üzerinde. Onların rahat edebilmesi için araştırmalar yapıyoruz' dedi.

Çölyak hastaları için sevindirici proje

TBMM Çölyak Hastalığı Araştırma Komisyonu Başkanı İsmail Tamer, Çölyak hastalarının okullarda, kışlada, toplu yaşanan yerlerde, alışveriş merkezlerinde glutensiz gıda bulmalarını sağlamak için çalışma yaptıklarını belirterek, 19 Aralık'ta sonuçlanacağını kaydetti.