Chp Haberleri

Chp Haberleri

CHP Kırşehir Gençlik Kollarında değişim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırşehir Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na ataması yapılan Ahmet Aydoğan, gençlerle tanışma etkinliğinde bir araya geldi.

Elitaş: 'CHP içerisinde büyük bir mücadele var'

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisinde büyük bir mücadelenin olduğunu söyleyerek, 'Kılıçdaroğlu'na elektriği olan bir evi elektriği kesilmiş bir ev gibi göstermişler' dedi.

Milletvekili Arık:'Yapı kooperatiflerinde mağduriyet devam ediyor'

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, yapı kooperatifi üyelerinin mağduriyetini bir kez daha TBMM’de gündeme getirdi.

Milletvekili Arık'tan Milletvekili Tamer'e yanıt:'Eksiklik sizin zihniyetinizde'

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, katıldığı bir televizyon programında Kayseri Şehir Hastanesi’nde gastroenterolog bulunmamasıyla ilgili konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in sözlerine tepki gösterdi.

CHP’li Özer: “Belediye’nin 1 milyar 100 milyon borcu var”

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı yılsonu itibariyle 1 milyar 100 milyon lira borcu olduğunu söyledi. Ulaşım A.Ş.'nin 183 milyon lira zarar ettiğini belirten Özer, bu borcun ana bütçeyi erittiğini savundu.

Milletvekili Arık: 'YHT: Yalan hikayesi treni'

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, belgelerle Kayseri’nin Yüksek hızlı tren serüvenini anlattı. Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerinin her fırsatta Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin bittiğini ve ihale aşamasına geldiğini ifade eden Arık, “Ocak ayında basınla bir araya gelip kredinin onaylandığını, ihalenin yapılacağı müjdesini verdiler. Bakana sordum, dış finansman kredi onayı beklediklerini söylediler.

CHP’li Sunu: “Kadınların eşit temsil edildiği Türkiye’yi yeniden inşa etmeye kararlıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak ‘Belediye seçimlerinde kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 92. Yılı’ olması sebebiyle basın açıklaması düzenlendi. CHP Kayseri İl Teşkilatında düzenlenen açıklamada Kadın Kolları Başkanı Mevlüdiye Kayabalı Sunu konuşma gerçekleştirdi.

CHP’li Özer: “Kent Ekmek büfe sayısı arttırılmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, beyediye iştiraki Kent Ekmek tarafından işletilen ekmek büfesi sayısının arttırılması gerektiğini söyledi. 

AK Parti, CHP'li belediye meclis üyelerine rozet taktı

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı tarafından 28 Şubat Postmodern darbesinin 25. yılında düzenlenen basın toplantısında CHP'li 2 ilçe belediye meclis üyesine parti rozeti takıldı.

CHP’li Özgür Özer: “KCETAŞ’ın kar oranları sübvanse edilmelidir”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ) Genel Müdürü Hidayet Atasoy ile yapılan toplantıya katıldı.

Milletvekili Arık:'Akkışla devlet hastanesi bekliyor'

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, defalarca söz verilmesine rağmen Akkışla ilçesine hastane yapılmamasını TBMM gündemine taşıyarak, “Gelinen noktada nüfus azaldı, kalan nüfus da zaten yaşlı "Hastane sizin neyinize?" deniliyor. Devlet hastanesini bekleyen Akkışla, elindeki adliyeden de oldu; iyi mi?” diye sordu. 

Ali İhsan Öztürk’ten Kılıçdaroğlu’na ziyaret

Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyarette bulundu. Öztürk, gerçekleşen ziyarette eğitim çalışanlarının sorunlarını dile getirdi. 

MHP Kırşehir İl Başkanı Kılıçdaroğlu'na kandil gönderdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir İl Başkanlığı, 'elektrik faturamı ödemeyeceğim' diyen CHP Lideri Kemal Kılıçoğlu'na kandil gönderdi.

En düşük emekli maaşı asgari ücret kadar olsun

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, emeklilerin büyük çoğunluğunun açlık sınırının altında ücret aldığını belirterek, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması için kanun teklifi verdi. İğneden ipliğe her şeyin zamlandığını belirten Arık, “Sadece doğalgaz ve elektriğe aylık bin 500 lira civarında ücret ödeyen vatandaşlarımıza 2 bin 500 lira ile geçin demek haksızlıktır, adaletsizliktir, vicdansızlıktır” diye konuştu. 

CHP’li Arık: “Hangi vakıflara kaç lira para aktarıldı”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’nin en büyük sanayi Kuruluşu olan Erciyes Anadolu Holding üzerinden vakıf ve derneklere para aktarıldığı iddialarını TBMM’ye taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Kamunun emanetine sahip çıkması için görevlendirilen CEO’nun görevleri arasında siyaset yapmak; İstanbul’dan milletvekili aday adayı olup, aday gösterilmeyen CEO’nun yeniden aday olmak için kamunun kaynaklarını kullanması, Holding’in gücü ile basına aba altından sopa göstermesi de var mıdır?” diye sordu.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Çayır: 'Sivil itaatsizlik demokrasilerde var ama faturamı ödemiyorum demek anarşiye yol açar'

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Elektrik faturası ödemeyeceğim' sözlerini doğu bulmadığını belirterek, Sivil itaatsizlik demokrasilerde var ama faturamı ödemiyorum demek anarşiye yol açar dedi.

CHP’li Özgür Özer: “Kayseri halkını elektrik çarptı”

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Özgür Özer, elektirik faturaları nedeniyle vatandaşların zor durumda olduğunu söyledi. 

'Kademeli Zam, Kademeli Zulüm'

Saray iktidarı zam yapmaya doymuyor. Türkiye, ekonomik buhran ile yangın yerine dönmüşken, yangının kundakçıları vatandaşlarımıza bir de enerji buhranı yaşatıyor. 

CHP’li Özgür Özer: “Dışarıda kar yağıyor, halbuki karla beraber zam yağıyor”

Kent ekmek büfelerinde üretilen ekmeğe gelen zam ile ilgili açıklamalarda bulunan  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, gelen zamların halkı ekonomik sıkıntıya soktuğunu belirterek, “Dışarıda kar yağıyor, halbuki karla beraber zam yağıyor” dedi.

CHP’li Orhan, “Sarayın ışıkları 24 saat açık, demek ki fatura derdi yok”

Vatandaşların ödediği elektrik faturalarının ceplerini yaktığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, faturaların bir önceki aya göre 2,5 kat arttığını söyledi.

Tamer: 'Kaçtıkları yere kadar kovalayacağım'

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve il başkanının kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin, Kaçtıkları yere kadar kovalayacağım dedi.

CHP’li Orhan: “Doğal afetler üzerinden siyaset olmaz”

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Kayseri’yi de etkiledi. Doğal afetlerle mücadele edilirken siyaset yapmanın doğru olmadığını ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, doğal afetler üzerinden siyaset yapmanın doğru olmadığını söyledi. Orhan, İstanbul’da yolda kaldığı için eleştirel paylaşımda bulunan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’na da cevap verdi.

CHP'li belediye meclis üyeleri AK Parti'ye geçti

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir'in Kaman ilçesinde CHP'li 2 belediye meclis üyesi AK Parti'ye geçti.

Kırşehir'de Sedef Kabaş ve CHP Milletvekilleri hakkında suç duyurusu

AK Parti Kırşehir Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Sedef Kabaş ve program konukları Engin Özkoç ile Aykut Erdoğdu hakkında Kırşehir Adalet Sarayına giderek suç duyurusunda bulundu.

AK Parti'den, Kabaş ve CHP'liler hakkında suç duyurusu

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yapılan hakaretle ilgili basın açıklaması yaptı. Çopuroğlu, AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Milletvekili Arık, 'Hiç insan anasını, babasını açlığa mahkum eder mi?'

Cumhuriyet Halk Partisi’nin en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerine konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Açlık sınırının 4 bin liranın üzerinde olduğu bir ülkede en düşük emekli maaşını 2 bin 500 lira yapmak emekliyi açlığa mahkum etmek demektir.

Milletvekili Arık: 'Senin Feto terör örgütü lideri ile fotoğrafın var'

 Kayseri Adliyesi önünde elinde İsmail Tamer'inde bulunduğu ve FETÖ Terör Örgütü lideri Fettullah Gülen'in de bulunduğu fotoğrafı gösteren kayseri CHP Milletvekili Çetin Arık, " Sayın İsmail Tamer, sen sayın il başkanımıza hakaret ediyorsun ama senin FETÖ terör örgütü lideriyle fotoğrafın var" dedi.

CHP İl Başkanı Özer'den AK Parti Milletvekili İsmail Tamer'e 3 kuruşluk tazminat davası

Cumhuriyet İl Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve partililerle Kayseri adliyesine gelerek AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer hakkında 3 kuruşluk tazminat davası için dilekçe verdi.

KASKİ’den CHP’li Çetin Arık’a yanıt

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (KASKİ) tarafından CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın ‘KASKİ işçileri mağduriyet içerisinde’ sözlerine yanıt geldi. KASKİ’den gelen açıklamada, “Sayın Arık’ın kulaktan duyma yanlış bilgiler ile Kurumumuza karşı bu tutumu ve sarf ettiği sözleri kabul edilemez” dendi.

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'terörist' tepkisi: 'Niye kınayamıyorsun'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun teröristle fotoğrafı ortaya çıkan HDP'li Milletvekili Semra Güzel'i kınayamadığını belirterek, Milletvekilinin teröristle fotoğrafı yakışmaz. Savunmakta yakışmaz. Yok açılım süreciymiş de, yok buymuş da. Niye kınayamıyorsun. Açıkça çık ve kına. Ne var bunda yani dedi.