Cami Haberleri

Cami Haberleri

Develi'de 'Engelsiz Cami - Engelsiz İbadet' buluşması gerçekleştirildi

Develi İlçe Müftülüğü tarafından engellilere yönelik programlara devam ediliyor. Bu çerçevede Develi Çarşı Camiinde Engelli Koordinatörlüğü tarafından 'Engelsiz Cami-Engelsiz İbadet' temalı Cami Buluşması gerçekleştirildi.

Ekiplerden hayat kurtaran müdahale

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde rahatsızlığı nedeniyle kriz geçirerek evinde mahsur kalan kadını, ekipler evin camını kırarak kurtardı.

Özhaseki vatandaşlarla bayramlaştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bayram namazını Cami Kebir'de kılarak, vatandaşlarla bayramlaştı.

Bayram namazında 7'den 70'e herkes tarihi camiye akın etti

Sivas'ta, Anadolu'nun en eski camilerinden biri olan Sivas Ulu Cami'de 7' den 70'e herkes Ramazan Bayramı namazı kılmak için akın etti.

Tomarza'da kandil gecesi camileri dolduran çocuklara hediye

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde Kadir Gecesinde camilere gelen çocuklara cami imamı tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Melikgazi'de bir hizmet daha hayata geçiyor

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi, Erciyes Üniversitesi, Kayseri İl Müftülüğü ve hayırsever işbirliği ile Erciyes Üniversitesi'nde yapılan Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Cami'nin cuma günü ibadete açılacağını söyledi.

Bünyan'da Ebekız Ana Cami'nin açılışı yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile birlikte Bünyan Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'nde Büyükşehir ve hayırsever işbirliği ile yapımı tamamlanan Ebekız Ana Cami'nin açılış törenine katıldı.

Başkan Büyükkılıç ile hayırsever arasında bir işbirliği daha

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırsever Serpil ve Mehmet İştahlı arasında cami yapımına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Kayseri’de itikafa girilecek camiler belli oldu

 Oruç ayı Ramazan'ın son 10 gününde yerine getirilen itikaf ibadetinin Kayseri’de hangi camilerde yerine getirilebileceği açıklandı

Fırtına cami minaresini yıktı

Nevşehir ve çevresinde iki gündür etkili olan fırtına bir çok maddi hasara neden oldu. Karapınar kasabasındaki caminin minaresini yıktı, Sarıhıdır köyündeki seralara büyük zarar verdi.

Başkan Büyükkılıç vatandaşlarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Ramzan'ın 15'inci gününde Yıldırım Beyazıt Han Camii'nde vatandaşlarla teravihte buluştu, Alparslan Mahallesi'nde düzenlenen 'Spor A.Ş. Bizim Mahallede' etkinliği ile çocuklarla kucaklaştı.

Dünyaca ünlü Avusturyalı Şampiyon Erciyes'te

Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı kış ve dağ turizm destinasyonu olan Erciyes uluslararası kayak camiasında da her geçen yıl daha fazla duyulup merak uyandırıyor. Yıl boyunca dünyanın dört bir yanından yabancı misafirleri ağırlayan Erciyes dünyaca bilinen kayak şampiyonlarının da ilgisini çekmeye başladı.

Konaklar Mahallesi’ne yeni cami ve Kur’an kursu

Hayırsever işbirliği ile yapılacak Şevki Eren Albayrak Camii, Şevki-Nurver Albayrak Kur’an Kursu ve Lojmanı’nın temeli atıldı.

Büyükşehir ile hayırsever işbirliğinde yapılacak caminin temeli atıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever işbirliği ile yapılacak Şevki Eren Albayrak Camii, Şevki-Nurver Albayrak Kuran Kursu ve Lojman'ın temel atma törenine katıldı.

Bir kütüphane de Başakpınar'a

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın cami ve apartman altlarını kütüphaneye dönüştürme projesine bir yenisi daha ekleniyor. Bu çerçevede yapımı devam eden Başakpınar Şehitler Camii altındaki kütüphanede incelemelerde bulunan Başkan Yalçın, 'Talas'ı kütüphanelerle donatmaya kararlıyız' dedi.

296 yıllık Kurşunlu Cami yeniden ibadete açıldı

Nevşehir'in simgelerinden biri olan ve Damat İbrahim Paşa tarafından 1726 yılında yaptırılan tarihi Kurşunlu Cami yenileme çalışmalarının ardından bugün yeniden ibadete açıldı.

Kocasinan'da 'ikram lokması' uygulaması

Kocasinan Belediyesi, Ramazan ayında başlattığı ikram çeşmesi uygulamasının ardından bu seferde ikram lokması çalışmasıyla her gün bir camide teravih namazından sonra tatlı ikramında bulunuyor. Vatandaşlara hazırlanan lokma tatlısından ikram eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan ayının feyzini Kocasinan sakinleriyle paylaşmanın huzur verici olduğunu söyledi.

Pandemide ara verilen 5 asırlık Ramazan geleneği kaldığı yerden sürdürülüyor

Sivas'ta pandemi nedeniyle 2 yıldır ara verilen 5 asırlık gelenek bu Ramazan ayında kaldığı yerden sürdürüldü, camilerde teravih namazından sonra cemaat bir ağızdan Sivas evliyalarından Şemsettin Sivasi tarafından yazıldığı düşünülen Ya Hannan, Ya Mennan duasını okuyor.

Hunat Camiinde kılınan Enderun usulü teravihe yoğun ilgi

 Pandemi sürecinde camilerde cemaatle kılınamayan teravih bu yıl tedbirli olarak kılınmaya devam ediyor.

Kocasinan’da camiler, gül suyuyla yıkanıyor

Kocasinan Belediyesi, ilçe sınırlarında bulunan bütün ibadethaneleri ayda 1 kez temizliyor. Ekipler, Ramazan nedeniyle bütün camileri dezenfekte edip gül suyu ile yıkadı. 

Camiler, Ramazan ayında da gül kokuyor

Kocasinan Belediyesi tarafından 2014 yılında Kayseri'de ilk olarak kurulan 'Cami Temizleme Ekibi', ilçe sınırları içerisindeki tüm camileri periyodik olarak temizleyerek, dezenfekte edip gül suyuyla yıkıyor. Kocasinan Belediyesi'nin sosyal alandaki çalışmalarıyla örnek bir belediye olduğunu vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, vatandaşların daha temiz ve daha huzurlu bir şekilde ibadet yapmalarına katkı sağladıklarını söyledi.

Kahraman Çelebi Cami ile Hatice Çelebi Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi Açıldı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Şirintepe Mahallesi'nde Melikgazi Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile yapımı tamamlanan Kahraman Çelebi Cami ile Hatice Çelebi Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin açılış törenini yaparak ibadete açtıklarını söyledi.

Kayseri’de hatimle teravih kılınacak camiler

Kayseri ve ilçelerinde hatimle teravih kıldırılacak camiler belirlendi. Bu Ramazan toplam 17 camide teravih namazları, hafız olan din görevlileri tarafından kıldırılacak.  

Talas'ta camiler Ramazan'a hazırlanıyor

Talas Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi, ilçe genelindeki camilerde temizlik ve dezenfeksiyon çalışması başlattı.

‘Ailece camide buluşuyoruz’

 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt genelinde başlattığı ‘Ailecek camide buluşuyoruz’ projesi Kayseri’deki camilerde de uygulanıyor. Camiler çocuk sesleriyle şenlendi. 

Kocasinan Belediyesi 5 yılda 12 adet tek tip kemerli şadırvan yaptı

İlçe genelinde cami avlularındaki şadırvanları Selçuklu Mimarisi tarzında yenileyen Kocasinan Belediyesi 5 yılda toplam 12 adet kemerli şadırvan yaparken, bu yıl ise 3 yeni şadırvanı daha bölgeye kazandıracak. Şehrin kimliğine bağlı kalarak, tarihi ve kültürel değerlerine değer kattıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan çalışmanın şehrin estetiğini ön planda tutarak, örnek alınacak bir çalışma olduğunu söyledi.

Büyükşehir - hayırsever işbirliğinde yeni bir proje daha

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırseverler Bekir Özmutlu ve İbrahim Yılmaz tarafından arasında cami yapımı için işbirliği protokolü imzalandı.

Yozgat esnafının ilk müşterileri güvercinler oluyor

Yozgat'ta etkili olan kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken güvercinleri, Çapanoğlu Büyük Cami çevresindeki esnaf besliyor.

Çocuklarını dilendiren 9 aileye ceza

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nün 1-28 Şubat tarihleri arasında; mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen 9 aileye adli işlem yapıldı.

Büyükkılıç ile hayırseverler arasında bir işbirliği daha

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile hayırseverler İsmail Elcuman ve Halil Aksakal arasında Akel Cami yapımı için işbirliği protokolü imzalandı.