Bünyan Haberleri

Bünyan Haberleri

Kayseri'de baltalı saldırgan dehşeti

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bir kişi, eline aldığı baltayla aralarında 15 Temmuz şehidi özel harekat polisi Cennet Yiğit'in annesinin otomobilinin de bulunduğu 2 otomobile ve 1 traktöre zarar verdi.

İlçe okullarında 1 gün eğitim arası

Kayseri'nin Develi, Tomarza, Yahyalı, Sarız, Pınarbaşı, İncesu, Felahiye, Akkışla, Yahyalı, Yeşilhisar, Bünyan ve Yesilhisar ilçelerinde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 20 Ocak Perşembe günü 1 gün ara verildi.

Bünyan'da karla mücadele

Bünyan Belediyesi karla mücadele ekipleri; ilçe genelinde kar küreme ve yol tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Kayseri'de eğitime kar engeli

Kayseri'de etkili olan kar yağışı nedeniyle; Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar, Tomarza, Yeşilhisar, İncesu, Bünyan, Özvatan, Develi, Sarıoğlan, Akkışla, Sarız ve Yahyalı ilçelerinde eğitim-öğretime 1 gün ara verildi.

Yeşil bir Bünyan için çalışmalar sürüyor

Bünyan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde bulunan park, yeşil alan, bahçeler ve Karatay Mahallesi Halı sahasında bakım, onarım, yenileme ve temizlik çalışmaları yapıldı.

Bünyan'da başarılı öğrencilere anlamlı ödül

Bünyan ilçesinde şampiyonada dereceye giren öğrenciler, belediye tarafından 'Kesişme İyi ki Varsın Eren' filmine götürülecek.

Bünyan'da yol çalışmaları devam ediyor

Bünyan Belediyesi tarafından yapılan yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bünyan Zabıta Ekipleri'nden fahiş fiyat denetimi

Bünyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni yıl öncesi denetim yaptı.

CHP İlçe teşkilatı Bünyan'da okullara bot ve mont dağıttı

Chp Bünyan İlçe Başkanı  Okan Marzıoğlu, ilçe yönetimi ve Bünyan Kadın Kolları Başkanı Sibel Paksoy'la beraber "1 Çocuk ,1 Gelecek " diyerek Bünyan ilçesinde ilköğretim okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve mont dağıttılar.

Bünyan'da altyapı ve yollarda bakım

Bünyan'da alt yapı çalışmaları, kış koşulları nedeniyle bozulan yollarda bakım, onarım ve yenileme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Bünyan Belediyesi Personel Limited Şirketinde toplu sözleşme sevinci

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Bünyan Belediyesi Personel Ltd. Şti. arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlanarak imza altına alındı.

Kaski'den Bünyan'a 27 milyon 811 liralık yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Bünyan İlçesi’ne 27 milyon 811 Bin TL'lik yatırım yaptı.

Katı atık çöp transfer istasyonunda sona gelindi

Bünyan Belediyesi ekiplerince başlatılan; çöp transfer ünitesi çalışmalarında sona gelindi.

Kar yağışı Bünyan'da kartpostallık görüntüler oluşturdu

Bünyan'da yoğun şekilde etkisini gösteren kar yağışı, ilçe merkezinde bulunan sosyal donatı alanlarında, doğal ve tarihi yerlerde kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Bünyan Belediyesi hayvanlar için doğaya yem bıraktı

Bünyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kış aylarının gelmesiyle açlık çeken sokak hayvanları ve yaban hayvanları için doğaya ekmek ve yem bıraktı.

Yaralı kartala Bünyan Belediyesi sahip çıktı

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde yaralı olarak bulunan kartala, belediye ekipleri sahip çıktı.

Başkan Büyükkılıç, Bünyan'da muhtarları dinledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çalışmaları yerinde görüp, değerlendirme amacıyla sürdürdüğü ilçe programlarına Bünyan ile devam etti. Başkan Büyükkılıç, el dokuması halıları, gilaburusu, hanları ile tanınan Bünyan’da 46 mahalle muhtarı ile istişare toplantısı yaptı.

Bünyan Spor Salonu yeni zeminine kavuştu

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tüm tesislerde yapılan bakım onarım ve yenileme çalışmaları kapsamında, Bünyan Spor Salonunun mevcut ahşap zemin kaplaması PVS kaplama ile yenilenerek sporcuların ve vatandaşların hizmetine açıldı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'A GÜLLÜCE MUHTARI VE HEYETİNDEN 'TEŞEKKÜR' PLAKETİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçesi Güllüce Mahalle Muhtarı Rıfat Odabaşı ve ilçe sakinlerini kabul etti. Muhtar Odabaşı, Başkan Büyükkılıç'a mahalleye yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN BÜNYAN'DA İSTİŞARE TOPLANTISI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, çalışmaları yerinde görüp, değerlendirme amacıyla sürdürdüğü ilçe programlarına Bünyan ile devam etti. Başkan Büyükkılıç, ilçe kaymakamı ve belediye başkanı ile istişare toplantısı yaptı, çalışmaları yerinde görüp, ilçe sakinleri ile bir araya geldi.

KAYSERİ'DEN DÜNYAYA 500 TON GİLABURU

Şifa deposu olarak bilinen gilaburu toplanması sona erdi. Kayseri ve Bünyan, Akkışla başta olmak üzere toplanan toplam gilaburu miktarının en az 500 ton olduğu ifade ediliyor.

KAYSERİ'DE HAVADAN TRAFİK DENETİMİ

İl Jandarma Komutanlığı'ndan havalanan helikopterle Kocasinan, Felahiye, Bünyan, Tomarza ve Develi ilçeleri ile Kayseri-Erciyes kara yolunda denetim yapıldı.

Kayseri'nin Bünyan İlçesi'nde bir otomobil tamamen yandı

Olay dün akşama doğru İlçeye bağlı Büyük Tuzhisar Mahallesi'nde yaşandı.

Büyükşehir, kırsal için de 'yol'larda

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Palas Mahallesi'ni Sarıoğlan ilçesine bağlayan 10 kilometrelik yol ile Ağcalı Mahallesi'ni Bünyan'a bağlayan 4 kilometrelik yolda ikinci kat asfalt çalışması yapıldı.

Kayseri'nin 3 ilçesi 5 kere sallandı

Kayseri'nin Özvatan, Sarıoğlan ve Bünyan ilçeleri 5 defa sallandı.

Çalınan 50 senelik sazı için türkü yazdı

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde son zamanlarda meydana gelen hırsızlık olaylarında Halk Ozanı Abdullah Öztürk'ün de 50 senelik sazı çalındı. Öztürk, hırsızlık olaylarını dile getirmek için türkü yazdı.

Özkan Altun'un testi pozitif çıktı

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda korona virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Sıfır kilometre aldığı traktör hayatını kabusa çevirdi

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde çiftçilik yapan Mehmet Seyfi, 4 sene önce aldığı sıfır kilometre motor hatalı çıkınca hem çiftçiliği bitti hem de borç batağına battı. Traktörü kullanamayınca tarlarını ekip biçemeyen Seyfi, mahkeme kararına rağmen motoru iade edemeyince yetkililerden yardım istedi.

Altun'a plaketli teşekkür

Bünyan Belediyesi ilçeye bağlı 46 mahallede yaptığı hizmetleri sürdürürken, Sümer Mahalle Muhtarı, mahallesinde yapılan hizmetler için Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun'a teşekkür plaketi verdi.

"Maske, mesafe ve temizlik olmazsa olmazımız"

Bünyan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede kurulan pazarlarda denetim ve ücretsiz maske dağıtımına devam ederken, Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun," Maske, mesafe ve temizlik olmazsa olmazımız" dedi.