Benli Haberleri

Benli Haberleri

Benli'den hemşirelere ziyaret

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşireler Haftası nedeniyle Kayseri Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sultan Şahin'i ziyaret ederek, haftasını kutladı.

Sivas'a özgü Zeron buğdayı kitap oldu

Sivaslı öğretmen Kenan Benli, yaşanmış halk hikayeleriyle birlikte Zeron buğdayını unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kitap yazdı.

İl Sağlık Müdürü Benli'den Horozoğlu'na Hayırlı Olsun Ziyareti

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Halit Baykan ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç. Dr. Serhat Koyuncu ile beraber Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerine Başhekim olarak atanan Doç. Dr. Fatih Horozoğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli: “Pandemi dönemi yoğunluğu bitiyor"

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, pandemi döneminde ertelenen randevuların ve ertelenen rahatsızlıkların son bulduğunu belirterek, “Pandemi dönemi yoğunluğu bitiyor" dedi.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Benli: 'Rahmetli olanlar, 70 yaş üstü ve hatırlatma dozunu olmamış kişiler'

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, korona virüsten hayatını kaybeden kişilerin 70 yaş üstü ve hatırlatma dozunu olmamış kişiler olduğunu söyleyerek, Vatandaşlarımızın birdenbire maskelerini çıkartmamalarını istiyoruz dedi.

Sağlık Müdürü Benli: “Aile hekimliği birim sayısını 500’e çıkarmayı, hekim başına düşen nüfusu 3 bine indirmeyi hedefliyoruz”

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, 2023 yılına kadar aile hekimliği birim sayısını 500’e çıkarmayı ve hekim başına düşen nüfusu da 3 bine indirmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Anadolu Aile Hekimliği Kongresi Kayseri'de düzenlendi

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) üyesi il derneklerinin ortaklaşa düzenlediği Anadolu Aile Hekimliği Kongresi, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kanser Daire Başkanı Dr. Murat Türkyılmaz, Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri Aile Hekimleri Derneği (KAHED) Başkanı Dr. Ümit Işıldak ve federasyona üye 28 ilin katılımı ile gerçekleşti.

Turkovac, aile sağlık merkezlerinde de uygulanmaya başladı

 Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Kayseri Erciyes Üniversite’nde (ERÜ) geliştirilen yerli aşı Turkovac’ın büyük hastanelerin ardından aile sağlığı merkezlerinde de uygulanmaya başladığını duyurdu.

Sağlık Müdürü Benli: “Virüsten ölenlerin yüzde 95’i son 6 ay içerisinde aşı olmayanlar”

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yeni döneme geçildi. Maske tedbirlerinin gevşetilmesini değerlendiren Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, normalleşme sürecinde aşının önemine dikkat çekti

Kocasinan'dan Cırgalan'a modern aile sağlığı merkezi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ile birlikte Cırgalan Mahallesi'nde Hayırsever Hacı Veli Demir'in katkılarıyla yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi'ni inceledi. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dönüşümü devam ettirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek için dev sağlık yatırımlarını hayata geçirdiklerini vurguladı.

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Benli, “Bağımlılığın her türlüsüne karşıyız”

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Yeşilay Haftası dolayısıyla Yeşilay Kayseri Şubesi’ni ziyarette bulundu. Doç. Dr. Benli yaptığı konuşmasında, “Bağımlılığın her türlüsüne karşıyız” dedi. 

Kayseri'de askıda meyve sebze uygulaması

Kayseri'de organik ürünler satan bir manav, 'askıda meyve sebze' uygulaması başlatarak ihtiyaç sahibi ailelerin temel gıda maddelerine erişimine kolaylık sağlamaya çalışıyor. Manav işletmecisi Mustafa Benli, uygulamayı bu yıl ekonomik sıkıntılar nedeniyle erken başlattıklarını belirterek müşterileri bağışta bulunmaya davet etti. Melikgazi ilçesine bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şenköşe Caddesi'nde hizmet veren manavın işletmecisi Mustafa Benli, her Ramazan ayında yaptıkları 'askıda meyve sebze' uygulamasını bu yıl ülkedeki ekonomik zorluklar nedeniyle erken başlattıklarını duyurdu. 200'den fazla aileye destek olduklarını dile getiren Benli, müşterilerin ödeme sırasında uygulamaya destek verebileceklerini belirtti. Benli, uygulama hakkında, "Askıda meyve sebze uygulaması yaklaşık 2 yıl önce başlattığımız, her Ramazan döneminde yaptığımız bir uygulamadır. Müşterilerimiz uygulamaya oldukça fazla ilgi gösteriyor" diye bilgi verdi. Müşterilerin nasıl bağışta bulunabileceğini anlatan Benli, "Müşteriler uygulamaya kasada alışveriş sonrası diledikleri tutarı bağışlayarak, yahut havale/EFT yoluyla, veya ürün teslimatında fazla tutar ödeyerek katkıda bulunabiliyorlar. Biz de bu gelirleri bir havuzda topluyoruz. Sonrasında müşterilerimizin yönlendirdiği veya bizim bulmuş olduğumuz gerçekten ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapılıyor" diye konuştu. "RAMAZAN'DA İLGİNİN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ" Bağışların nasıl ihtiyaç sahiplerine ulaştığını da anlatan Benli, "Teslimatı kendimiz gerçekleştirmiyoruz. İhtiyaç sahibi aileler işyerimize gelerek bizim belirlediğimiz tutarlarda alışverişlerini yaparak evlerine gidiyorlar" diye konuştu. Benli, askıda meyve sebze uygulamasının daha fazla ilgi göreceğini umduklarını ifade edip, "Şu an 200'den fazla aileye ulaştık. Önümüzdeki Ramazan ayında askıda meyve sebze uygulamamızın daha da artacağını düşünüyoruz. Tüm Kayseri halkına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz" dedi

Kayseri’de de 5. dalga hissedilmeye başladı

Uyarı Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’den geldi. Koronavirüs artış hızına dikkat çeken Benli, Kayseri’de de 5. Dalganın hissedilmeye başlandığını açıkladı. 

Benli: 'Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar hastaneye giderken karakoldan izin almalı'

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların daha sonra hastaneye giderken karakoldan izin alması gerektiğini söyledi.

Benli'den sağlık çalışanlarına yılbaşı ziyareti

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı.

Sağlık Müdürü Benli Tomarza'da

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ve beraberindeki heyet; Tomarza Yaşar Karayel Devlet Hastanesinde düzenlenen devir-teslim törenine katıldı.

Kayseri Sağlık Yatırımları masaya yatırıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ile birlikte sağlık yatırımlarına ilişkin değerlendirme toplantısı yaptı.

"İşimiz yoksa dışarı çıkmayalım"

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, vatandaşlara maske-mesafe ve temizlik konularına uymaları çağrısında bulunarak, "İşimiz yoksa dışarı çıkmayalım" uyarısını yaptı.

Sağlık Müdürü ve Başhekime Kayserispor forması

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve Şehir Hastanesi Başhekimi İlhami Çelik'e Kayserispor forması hediye edildi.

"Önlemlere birlikte uyarsak başarı kazanabiliriz"

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali Ramazan Benli ve İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ile birlikte maske denetimi yaptı. İl Sağlık Müdürü Benli, "Koronavirüse karşı, önlemlere birlikte uyarsa başarı kazanabiliriz" dedi.

Sarız Helikopter Pisti Hizmete Girdi

Sarız ilçesine yapılan ve bölgedeki sıkıntıyı büyük ölçüde giderecek olan helikopter pisti, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Benli, HES uygulamasını vatandaşlara hem anlattı hem gösterdi

Covid-19 tedbirleri çerçevesinde İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik ile birlikte denetime çıkan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali Ramazan Benli, Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasını vatandaşların cep telefonlarına indirerek nasıl kullanılacağını uygulamalı olarak gösterdi.

Benli'den düğün salonlarında maske ve sosyal mesafe denetimi

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, korona virüs tedbirleri kapsamında düğün salonlarında maske ve sosyal mesafe denetimi gerçekleştirdi.

Vali Yardımcısı Anlar, Pandemi Komuta Merkezi'ni Ziyaret Etti

Vali Yardımcısı Nail Anlar, Kayseri'deki Pandemi Komuta Merkezi'ni ziyaret ederek, İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Ali Ramazan Benli'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Sağlık Müdürü'nden maskeli, Covid-19 uyarılı bayram kutlaması

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, maske taktığı fotoğrafını paylaşarak, vatandaşların Kurban Bayramını kutlayarak maske, mesafe ve temizlik uyarısında bulundu.

"Herkesi Covid taşıyormuş gibi düşünerek davranmalıyız"

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın, son 3 günde vaka sayısı artan iller arasında Kayseri'nin de bulunduğunu açıklamasının ardından, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de vatandaşları, "Karşılaştığımız herkes Covid taşıyormuş gibi düşünerek davranmalıyız" mesajı ile uyardı.

"Daha özverili çalışmamız gerekli"

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri'deki özel hastane yetkilileri ile yaptığı toplantıda, "Pandemi sürecinde gelinen noktada daha özverili çalışmamız gerekmektedir' dedi.

İl Sağlık Müdürü Benli'den 'Korona virüs' açıklaması

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; ülke olarak çok büyük başarılar elde edilmesine rağmen özellikle son günlerde tedbirlerden uzaklaşmanın virüs tehdidini yeniden gündeme getirdiğini ifade ederek; "Salgın tamamen ortadan kalkana kadar, açıklanan tedbirlere bağlı kalmak mecburiyetinde olduğumuzu unutmayalım" dedi.

Sağlık çalışanı çiftin nikahı kurallara uyularak kıyıldı

Pandemi Hastanesinde görevli sağlık çalışanı Reyhan Oral ile kendisi gibi sağlık çalışanı olan Muhlis Gençay'ın nikahı, sosyal mesafeye ve maske kurallarına uyularak İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli şahitliğinde Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar tarafından kıyıldı.

Covid-19 Test Merkezi Kuruluyor

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Covid-19 tedbirleri kapsamında telekonferans sistemi üzerinden yapıldı. Toplantıya Türkiye Sağlık Enstitüleri (TÜSEB) Başkanı Prof. Dr. Adil Mardinoğlu, İl Sağlık Müdürüm Dr. Ali Ramazan Benli, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, OSB başkanlarımız, Meclis Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri ve Meslek Komitesi Üyeleri katıldı.