Atletizm Haberleri

Atletizm Haberleri

Sivaslı atletler şampiyonadan 2 madalya ile döndü

Türkiye U16 Atletizm Şampiyonası'na Sivas'ı temsilen katılan atletler 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Furkan Mutlu Balkan Şampiyonu oldu

Karadağ'ın Bar kentinde yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası'nda mücadele eden Kayserili sporcu Furkan Mutlu Balkan Şampiyonu oldu.

Kocasinan'ın özel sporcuları, madalyalara ambargo koydu

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü özel sporcuları, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu Kayseri Atletizm İl Şampiyonası'nda 5 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya aldı. Turnuvaya damga vuran Kocasinan'ın özel sporcuları Burcu İrem Saka, Cemal Gündüz ve İbrahim Dökmeci, elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonasına katılmayı hak kazandı.

Liselerarası Türkiye Atletizm Şampiyonası Kayseri’de yapılıyor

Liselerarası Gençler A ve B Kategorisi Türkiye Atletizm Şampiyonası Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm pistinde gerçekleştiriliyor.

Başkan Büyükkılıç, yavru vatan Kıbrıs'tan gelen sporcuları ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Liseli Gençler Atletizm Türkiye Şampiyonası'na katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden Kayseri'ye gelen hakem, öğretmen ve sporculardan oluşan heyeti kabul etti.

Kayserili atlet Atilla Göktuğ, Liselerarası Dünya Atletizm Şampiyonasında yarışacak

Fransa ev sahipliğinde yapılacak olan Liselerarası Atletizm Dünya Şampiyonasında yarışacak Kayserili atlet Atilla Göktuğ Taşdelen yarış öncesi özel açıklamalarda bulundu. 

Kayserili sporcular Sivas’ta madalya için koşacak

Yarın başlayacak olan Okullararası Atletizm Grup Birinciliği müsabakalarında Kayseri’den 29 sporcu takım, 20 sporcu ise ferdi olarak mücadele edecek. 

Dünya Atletizm Günü kutlandı

Kayseri'de Dünya Atletizm Günü'nde çocuk etkinlikleri yapıldı. İl Müdürlüğü Atletizm Pisti'nde yapılan etkinlikte çocuklar eğlenceli anlar yaşadı.

Kayserili atletler Kırıkkale’de takım halinde birinci oldu

Kırıkkale’de yapılan Atletizm ANALİG Bölge Yarıfinal yarışlarına katılan Kayseri karması bayrak yarışlarında takım halinde birinci oldu. 

Özel Sporcular Atletizm İl Birinciliği Yarışları tamamlandı

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün özel sporcuları, Atletizm İl Birinciliği Yarışları'nda 2 birincilik ve bir de ikincilik derecesi elde etti.

Kayserili sporcular altın madalyaya koştu

 Kayseri'de atletizm yapan yaş kategorilerinde 4x200 metrede altın madalya kazanan Hiranur Akbudak ile İrem Su Tezcan ile 1HA'ya özel açıklamalarda bulundu. 

TOHM Festivaline Kayseri imzası

Türkiye Atletizm Federasyon'unun 2022 yılı faaliyet programımda yer alan TOHM Festivali Atletizm yarışmaları 19-20 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbul Ataköy Atletizm Salonunda yapıldı.

Kayserili atletlerden 8 madalya

Türkiye Atletizm U-16 Salon Şampiyonasında mücadele eden Kayserili sporcular 8 madalya aldı. 

Atletizmde Kayseri TOHM rüzgarı

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından İstanbul'da yapılan U18 ve U20 Atletizm Salon Türkiye Şampiyonasından Kayseri TOHM sporcuları derecelerle döndü.

Kayserili atletler Türkiye Şampiyonasından madalyayla döndü

U20 Türkiye Salon Şampiyonası'nda Kayseri'yi temsil eden Atilla Göktuğ Taşdelen altın, Aleyna Karabulut ise bronz madalya kazandı.

Kayserili atletler takım halinde Türkiye şampiyonu oldu

Hafta sonu yapılan U14 Salon Türkiye Şampiyonası'na katılan Kayserili sporcular takım halinde Türkiye şampiyonu olurken Ebrar Akgün ferdi dalda Türkiye ikincisi oldu. 

Atletizm takımı Türkiye 2.'si oldu

Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Küçük Kızlar Atletizm Takımı, Kulüpler Kros Ligi Final Yarışlarında Türkiye 2.'si oldu.

Heyet-i Temsiliye Atletizm Yarışlarının ilk gün müsabakaları sona erdi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk'ün Milli Mücadelede Heyet-i Temsiliye Reisi sıfatıyla Kayseri'ye gelişinin 102. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Atletizm Kros Yarışlarının ilk gün müsabakaları sona erdi.

Kayserili atletler Denizli'den madalya ile döndü

Denizli'de 15-16 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılan Türkiye U20 Atletizm Ligi müsabakalarına katılan Kayserili sporcular 1 altın, 1 bronz madalya ile döndü.

TOHM sporcularına yeni malzeme

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi Atletizm sporcularına spor malzemesi dağıtıldı.

19 Mayıs 1919 koşusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Atletizm Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği 19 Mayıs Bayrak Koşusuna Kayseri'deki milli atletler de destek verdi.

TOHM Sporcularına destek

Kayseri'de faaliyet gösteren TOHM Yüzme, Atletizm ve Taekwondo branşında çalışmalarını sürdüren sporculara Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi psikolojik destek veriyor.

'Daima sporcularımızın yanındayız'

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, İstanbul'da düzenlenen Balkan Salon Atletizm Şampiyonası'nda 2 gümüş madalya kazanan Kayserili sporcu Süleyman Bekmezci ve Fatma Arık'ı tebrik etti. Palancıoğlu, 'Biz daima sporcularımızın yanındayız. Destek olmaya onların yanında olmaya devam edeceğiz' dedi.

Atletler 29 Ekim Cumhuriyet Kupası İçin Yarıştı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Kros Müsabakaları tamamlandı.

Kayserili atletler kürsüye ambargo koydu

Türkiye Atletizm Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye'nin en eski atletizm etkinliklerinden olan Cezmi Or Kupası'nın 74'üncüsü İstanbul Olimpiyat Stadı Yan Pisti'nde yapıldı.

Fatma Arık Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyor

Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi (TOHM) Atletizm Kayseri sporcusu Fatma Arık 30.Üniversiade Dünya Şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek.

Şampiyonaya Kayseri Damga Vurdu

Okullar Arası İşitme Engelliler Atletizm-Basketbol-Badminton-Futbol-Güreş-Masa Tenisi Ve Voleybol Türkiye Birinciliği Aksaray'da yapılan müsabakalarla sona erdi.

İtfaiye Öğrencisi Atletizmde Türkiye Birincisi Oldu

Kayseri'de Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde İtfaiye ve Yangın Güvenliği Bölümü öğrencisi Burak Karataş, iyi bir itfaiyeciliğin yanı sıra atletizmde milli takım forması giyme hayallerinin peşinden koşarak, 200 metre koşuda Türkiye birincisi oldu.

Görme engelli sporculardan madalya yağmuru

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2018 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Atletizm Şampiyonası Bursa'da yapılan müsabakalarla tamamlandı.

En hızlı yarışma

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye'nin En Hızlısı yarışmaları Kayseri grup müsabakaları tamamlandı.