Aspir Haberleri

Aspir Haberleri

Kayseri aspir merkezi oldu

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, yapılan desteklemeler ile birlikte kentin ülkede en önemli aspir üretim merkezlerden biri olduğunu söyledi.

Melikgazi 18 ton aspir tohumunu çiftçiye dağıttı

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği içinde çiftçilere 18 ton aspir tohumunu dağıttıklarını söyledi.

Tohum Melikgazi'den üretim çiftçiden

Yerel tohumların geleceğe taşımak için çiftçilere destek olan Melikgazi Belediyesi, Gesi Mahallesi'nde 10 ton aspir tohumu vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

İncesu'da aspir tohumu dağıtımı başladı

İncesu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, çiftçilere yüzde 75 hibeli aspir tohumu dağıtımı yapmaya başladı.  

Büyükşehir'den çiftçiye 15 milyon TL'lik tohum desteği

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 'Kayseri Kendi Yağında Kavruluyor' Projesi çerçevesinde üreticiye 12 milyon TL maliyetli bin ton yem bitkisi tohumu, 3 milyon TL maliyetli de 193 ton aspir tohumu olmak üzere 15 milyon TL'lik tohum dağıtım törenine katıldı. Büyükkılıç, Kayseri'mizi tarım ve hayvancılığında bir merkezi olma yönünde hak ettiği şekilde gündeme ve geleceğe taşıyacağız dedi.

Başkan Büyükkılıç'tan aspir ve yem bitkileri tohumu müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, endüstri, ticaret, tarım ve hayvancılık kenti Kayseri'de düzenlenen 17. Kayseri Tarım Fuarı'na katılarak, 'Biz sizler için varız, sizlerin yanındayız. Salı günü aspir ve yem bitkileri tohumu dağıtacağız' dedi.

Kocasinan Belediyesi, ürettiği aspir yağını ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor

Kocasinan Belediyesi, 60 dönüm kendi arazisine ektiği aspiri hasat edip ve ardından ürettiği aspir yağını, ihtiyaç sahibi ailelere hediye olarak dağıtıyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, her alanda 'Kendi kendine yetebilen bir belediye' olarak, Sosyal Market'in yaptığı bu çalışmanın Türkiye'ye örnek niteliğinde olduğunu söyledi.

Aspiratörden çıkan duman binada panik yaşattı

Kayseri'de bir apartman dairesindeki aspiratörden çıkan duman, binada panik yaşattı.

Aspirin kullanımı polip oluşumunu azaltıyor 

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Can Küçük, düzenli aspirin kullanımının kolon kanserine neden olan poliplerin azalmasını sağladığını söyledi. 

Melikgazi'nin Endemik Bitkisi 'Aspir'

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, belediye olarak aspir üreticisine destek olmak amacıyla yeni başlattığı proje çalışması ile hem yöresel bir ürün olan aspir bitkisinin sahiplenilmesi hem de üreticinin desteklenmesi amacıyla bu projeye önem verdiklerini söyledi.