Aralık Ayı Haberleri

Aralık Ayı Haberleri

Aralık ayında 4 bin 628 ev satıldı

Türkiye İstatistik Kurumuna (TÜİK) göre Kayseri'de 2021 yılı Aralık ayında 4 bin 628 konut satıldı.

2021 yılında 1,5 milyon konut satıldı

Konut satışları 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 0,5 azalışla 1 milyon 491 bin 856 olarak gerçekleşti. Konut satışları Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 113,7 artarak 226 bin 503 oldu.

Melikgazi'de Aralık ayında birçok proje hayata geçirildi

İlçeye değer katacak projeleri bir bir hayata geçiren Melikgazi Belediyesi, ilçenin marka değerini yükseltecek yeni yatırımlarla göz doldurmaya devam ediyor. Aralık ayında da okullar, cami, sosyal tesis, yeni yollar olmak üzere birçok proje hayata geçti.

Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyat endeksi Aralık ayında yıllık yüzde 36,08, aylık yüzde 13,58 arttı.

KAYSO Başkanı Büyüksimitci: 'Tüm zorluklara rağmen 2021 yılında ekonomimizi büyütmeyi başardık'

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci; İş dünyasının piyasalarda istikrar ve öngörülebilirlik sağlanması talebine yönelik Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir dizi tedbir açıklandı. Yapılan açıklama, piyasalara pozitif bir etkide bulundu. Döviz kurlarındaki aşırı dalgalanma ve olağan dışı yükselişlerin önüne geçilmiş oldu. Açıklanan tedbirleri olumlu karşılıyor, Türk lirasına güveni tesis eden tüm adımları destekliyoruz dedi.

Büyükşehir Meclisi 2021'in son toplantısı gerçekleştirdi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. 2021 yılının son meclis toplantısında 44 maddelik gündem karara bağlandı.

Kayserigaz ortakları yeni dönemi konuştular

Başkan Büyükkılıç, Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda Kayserigaz ortakları ile yeni dönemde yapılacak çalışmaları ele aldı.

ZAM ŞAMPİYONU SARIMSAK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre Sivas, Kayseri ve Yozgat illerini içerisini alan TR72 Bölgesinde 2020 Nisan ayında Tüketici Fiyatları Endeksinde bir önceki aya göre yüzde 0,12 artış, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 2,94 artış, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,34 artış ve 12 aylık ortalamalara göre ise yüzde 13,16 artış gerçekleşti.

'Kayseri'de devlet tiyatrosu kuruldu bakanın haberi yok!'

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un Devlet Tiyatroları'nın açılmasıyla ilgili sorununa verdiği yanıtın ciddiyetten uzak olduğunu ifade etti. Aralık ayında sorduğu soruya Mart ayında ancak yanıt aldığını, aldığı yanıtın da ciddiyetten uzak olduğunu belirten Arık, 'Devlet Tiyatroları Kayseri'ye geldi. Geldi ama bakanın devlet tiyatrolarının Kayseri'ye geldiğinden haberi yok' diye konuştu.

Büyüksimitci: '2019 yılı zor bir yıl oldu'

Kayseri Sanayi Odası(KAYSO) Aralık ayı olağan meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, '2020'den beklediğimiz büyümeyi hükümet ve özel sektör olarak birlikte başaracağız' dedi.

128 işyeri açma ruhsatı verildi

2019 yılı Aralık ayı içerisinde esnafa 128 işyeri açma ruhsatı verildiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Yeni açılan işyerleri ile ekonomiye ve istihdama katkı sağlanmıştır" dedi.

Gülsoy'dan 'Savunma sanayi' açıklaması

Kayseri Ticaret Odası'nın (KTO) Aralık ayı meclis toplantısında konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, "Bağladığımız para zararda etse, biz savunma sanayi konusunda varız" dedi.

40 gündem maddesi karara bağlandı

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantısının ilk oturumunu gerçekleştirdi. Meclis Başkan Vekili Mehmet Savruk yönetiminde yapılan meclis toplantısında 40 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Hacker Davası, Aralık ayına ertelendi

Darbe Girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı hedef alan, sosyal medya hesaplarını ele geçiren Börteçine Siber Tim hacker adlı grubun üyeleri olan ve WhatsApp programında 'Yurtta Sulh Konseyi' isimli grup oluşturdukları iddiasıyla yargılanan 10 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşma, Aralık ayına ertelendi.

Kayseri Çarşısı'nın restorasyonu hızla sürüyor

Kerkük'te 27 Kasım'da yanan tarihi Kayseri Çarşısı'nın Aralık ayında başlayan restorasyon çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Yeraltı Çarşısı Yönetimi Melikgazi'de

Aralık ayında yapılan genel kurulda güven tazeleyen Yeraltı Çarşısı Dernek Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç'a nezaket ziyaretinde bulundu.

20 Milyonluk Projenin Anahtarları Sahiplerini Bekliyor

Hacılar Belediye Başkan Vekili Bilal Özdoğan Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi 1'inci etap konutlarında incelemelerde bulundu. Başkan Vekili Özdoğan, 200 Dairenin anahtar teslim törenini Aralık ayı içerisinde yapacaklarını söyledi.

Melikgazi Belediyesi Kentsel Dönüşümde 324 Daire Aralık Ayında Teslim Edilecek

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 324 dairenin hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

İstihdam seferliği başarıya ulaştı

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 2017 yılı Aralık ayı işsizlik rakamlarını değerlendirdi.

"Ziyaretçi sayımızı her geçen yıl arttırıyoruz"

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, geçen yıla oranla ziyaretçi sayısında Aralık ayında yüzde 135'lik bir artış olduğunun altını çizerek, 'Ziyaretçi sayımızı her geçen yıl arttırıyoruz' dedi.

Sanayi ciro endeksi yüzde 28 arttı

Sanayide toplam ciro endeksi 2017'de bir önceki yıla göre yüzde 28 arttı. Endeks, geçen yılın aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27,2 yükseldi.

Sanayi üretimi arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,7 arttı.

Hava trafiğimiz arttı

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2017 yılı Aralık Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Aralık ayında Kayseri Havalimanı'nda, iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 9 artışla 147.021, dış hat yolcu trafiği yüzde 52 artışla 15.331, toplamda ise yüzde 12 artışla 162.352 oldu.

KAYSO'nun konuğu Başkan Büyükkılıç oldu

Kayseri Sanayi Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısının konuğu olan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Belediye çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

KTO, meclis toplantısını yapamadı 

KTO Aralık ayı Meclis Toplantısı'nda yapılan 2018 yılı bütçe görüşmeleri, meclis üyelerinin toplantıyı terk etmesiyle gerçekleştirilemedi. Toplantı ileri bir tarihe ertelendi. 

BÜYÜKŞEHiR'DEN TSM KONSERi

Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği Korusu konser verdi. 

Kadın gazetecilerin sorunları ele alındı

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KAÇAUM) tarafından düzenlenen Aralık ayı seminerlerinin üçüncü haftasında kadın gazeteciler konuşuldu.

Başkan Büyükkılıç ASKON'un konuğu oldu

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri Şubesi'nin Aralık ayı 'Biz Bize' konu toplantısının konuğu olan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, örnek ve referans belediye çalışmalarını anlattı.

HULUSi PAŞA'NIN iSMi KAYSERi'DE YAŞATILACAK

 Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nda kentte yeni açılacak olan iki bulvara Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın isminin verilmesine karar verildi. 

Kayserililer sanata doyacak

Kayseri'de Aralık ayı içerisinde "Arz-ı Veda","Aliş'in Maceraları' tiyatro gösterileri ve "Türk Sanat Müziği Konseri" düzenlenecek.